مایک پمپئو: با ادامه  کارزار فشار حداکثری ایالات متحده، ایران ناچار به مذاکره خواهد شد 

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در نشستی تصویری در منامه گفت: کارزار فشار حداکثری آمریکا بر حکومت ایران  عملکرد موفقی داشته و حکومت ایران را ناچار کرده به بازگشت به میز مذاکره تمایل نشان دهند.

پمپئو افزود: «ما می‌دانیم کارزار ما جواب داده است، زیرا ایرانی‌ها دارند با استیصال تمایل خود را به بازگشت به میز مذاکره و کاهش تحریم‌ها نشان می‌دهند».

او در ادامه گفت: دولت دونالد ترامپ رژیم  اسلامی و داعش را عامل اصلی ناآرامی‌های خاورمیانه می‌داند نه مناقشه اسرائیل و فلسطین را.

پمپئو افزود: «ما رژیم ایران را همانگونه که هست می‌بینیم: یک دولت غرب‌ستیز یهودی‌ستیز که در کشورهای همسایه و بین مردم خود وحشت ایجاد می‌کند.»

او با اشاره به اقدام آمریکا در اعمال ۷۷ دور تحریم علیه هزار و ۵۰۰ فرد و نهاد مرتبط با حکومت ایران گفت: «طبق گفته مقامات رژیم، ما آنها را از دسترسی به ۷۰ میلیارد دلار محروم کرده‌ایم. نیروهای نیابتی همچون حزب‌الله و حماس در حال حاضر در مضیقه مالی هستند».

پمپئو در ادامه از تلاش‌های مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، در عقب راندن “شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران”، با مردم لبنان در رد سلطه فاسد حزب‌الله،  اعلام همبستگی کرد.

او افزود: «ما همچنین قاسم سلیمانی، تروریست اول رژیم، را از صحنه نبرد حذف کردیم. این کار نشان داد خط قرمز واقعی یعنی چه».

وزیر خارجه آمریکا از کشورهای جهان خواست سیاست‌های واقع‌بینانه‌ای را در پیش گیرند که موجب تضعیف امنیت همگانی نشود و افزود: «بیایید به فشار بر ایران و حمایت از متحدان خود ادامه دهیم.»

پمپئو گفت: عادی‌سازی روابط اسرائیل و کشورهای عربی بدون سیاست فشار حداکثری بر حکومت ایران و دیپلماسی فعال آمریکا با شریکان منطقه‌ای خود ممکن نبود.

وزیر خارجه آمریکا افزود: «همه آنچه ما از رژیم ایران می‌خواهیم این است که مانند یک کشور معمولی رفتار کند ، این یعنی فعالیت‌های مخربی که از سوی عوامل نفوذ آن ها در خارج صورت می‌گیرد متوقف شود».