مایک پمپئو: بزرگ‌ترین رهبران القاعده در تهران حضور دارند

مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین  آمریکا، امروز (پنجشنبه)، در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «العربیه»، بر ضرورت ادامه سیاست فشار حداکثری علیه تهران تأکید کرد، و گفت دو جناح موسوم به تندروها و اعتدال‌گرایان در رژیم ایران فرقی با هم ندارند.

مایک پمپئو انتقادات زیادی را به سیاست دولت جو بایدن در قبال حکومت ایران وارد کرد. این در حالی که مذاکرات غیر مستقیم بین تهران و واشنگتن در وین برای احیای توافق هسته‌ای و بازگشت ایالات متحده به آن، در جریان است.

وی  گفت: “در ایران دوگانه معتدل و تندرو معنی ندارد، محمدجواد ظریف وزیر خارجه این رژیم، یک تروریست است در لباسی زیبا که انگلیسی صحبت می کند.”

مایک پمپئو، گفت: «حدود ۲۰۰ عضو القاعده هنوز در افغانستان هستند، اما بزرگترین رهبران آن در تهران حضور دارند».

پمپئو با تاکید بر لزوم ادامه فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی گفت: «اگر تحریم‌های ایران لغو شود، انگیزه‌ای برای مذاکره در مورد برنامه موشک‌های بالستیک یا توقف حمایت از تروریست‌ها نخواهد داشت».

پمپئو افزود: «رژیم ایران نقش پلیس خوب و بد را بازی نمی کند، بلکه فقط پلیس بد است.”

وی گفت:  “در صورت لغو تحریم ها، ایران انگیزه ای برای مذاکره در مورد برنامه موشک های بالستیک یا توقف حمایت از تروریسم نخواهد داشت.”

وی  با اشاره به حمایت نظامی ایران از حوثی‌های یمن گفت: «اقدام دولت بایدن در برداشتن این گروه از فهرست گروه‌های تروریستی اشتباه فاحشی بود که با هدف دلجویی از تهران انجام شد.»