مایک پمپئو به رژیم ایران هشدار داد:  در صورت مداخله در انتخابات ایالات متحده «هزینه گزافی» را باید بپردازد 

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در گفت و گو با  چند شبکه تلویزیونی و رادیویی، با اشاره به نقش مخربی که  حکومت ایران  ایران در منطقه دارد، بار دیگر نسبت به مداخله‌های خارجی، این رژیم از جمله دخالت  انتخابات آمریکا هشدار داد و گفت که مرتکبان چنین اقدامی «هزینه‌ای گزاف» را خواهند پرداخت.

پمپئو گفت: «ماموریت من به عنوان وزیر خارجه این است که هر چه در توان دارم انجام دهم تا اطمینان یابم که کشورها به هیچ طریقی در حال انتشار اطلاعات در این جا نیستند».

وزیر خارجه ایالات متحده افزود:  «ما می‌کوشیم حکومت  ایران را متقاعد کنیم که چنان‌چه در انتخابات ما مداخله کنند، این کار عواقب ناگواری برای انها  در پی خواهد داشت.»

پمپئو افزود: «ما همچنین در حال کار روی موسسه‌های کنفوسیوس هستیم تا نگذاریم حزب کمونیست چین آن کار “انتشار اطلاعات نادرست” را انجام دهد.»

مایک پمپئو اقدامات پرزیدنت ترامپ، در خاورمیانه به منظور کاهش خطر تروریسم را «گام‌های رو‌به‌جلوی بزرگ» و نتیجه سیاست وی  در تمرکز بر حکومت  ایران به عنوان چالش اصلی در منطقه، دانست.

پمپئو گفت: «کارهایی که پرزیدنت ترامپ در خاورمیانه برای کاهش خطر تروریسم در آن منطقه انجام داده است – از جمله از بین بردن خلافت داعش،  یا کشتن قاسم سلیمانی و از بین بردن البغدادی رهبر داعش – همگی گام‌های رو‌به‌جلوی بسیار بزرگی محسوب می‌شوند.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه با اشاره به «توافق‌های ابراهیم» برای عادی‌سازی روابط میان اسرائیل با امارات متحده عربی و بحرین، به ابتکار پرزیدنت ترامپ و با میانجی‌‌گری آمریکا به دست آمد، گفت: «توافقنامه ابراهیم نیز در همین راستا است.»

آقای پمپئو افزود: «پرزیدنت ترامپ آمد و گفت که مشکل، مناقشه میان اسرائیل و فلسطینی‌ها نیست. بلکه چالشی  است که حکومت اسلامی ایران به وجود آورده است. و از این رو، توافق‌های ابراهیم، نتیجه طبیعی آن است.»

او  در ادامه گفت: «از آن جا که همه ما بر تهدید واقعی موجود از سوی حکومت اسلامی ایران تمرکز کرده‌ایم، خطر تروریسم در منطقه نیز کاهش یافته است.»