مایک پمپئو:  حکومت ایران برای رسیدن به اهداف تروریستی خود دنیا را تهدید می کند

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، گفت:  بیشتر آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها، و کشورهای خاورمیانه و خلیج فارس می دانند که حکومت ایران،  دنیا  را برای رسیدن به اهداف خود تهدید می کند.

پمپئو در ادامه تاکید کرد که اکنون اروپایی‌ها هم از تهدید رژیم جمهوری اسلامی ایران آگاه هستند، شاید تنها گروه خاصی از افراد سرشناس سیاسی آمریکا این موضوع را درک نکنند.

وزیر خارجه ایالات متحده افزود: «همه این چالش را درک می‌کنند. البته کشورهای مختلف در مقاطع مختلف رویکرد متفاوتی در برابر آن دارند، اما هیچ‌کس بر سر این موضوع که “رژیم ایران” بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است، تردیدی ندارد.»

او با اشاره به فعالیت های هسته ای حکومت ایران گفت: تهران  همچنان به فعالیت‌های خود برای افزایش توانایی غنی‌سازی هسته‌ای و دامن زدن به مشکلات در هر جایی که بتواند، ادامه می‌دهد.

پمپئو  افزود: « ما  تحریم‌های بیشتری را علیه حکومت ایران  اعمال کردیم؛ تحریم‌های چشم‌گیر جدیدی که بر نهادهای عمده مالی ایران متمرکز است.»

او در ادامه تاکید کرد تا زمانی که رژیم ایران رفتار خود را تغییر ندهد، ایالات متحده به اعمال فشار ادامه خواهد داد.

پمپئو بار دیگر وزیر با اشاره به آگاهی کشورهای خاورمیانه و خلیج فارس از خطر رژیم ایران  در ایجاد بی‌ثباتی در منطقه، سیاست‌های دولت آمریکا در خاورمیانه را عامل به دست آمدن توافق‌های ابراهیم و ناکامی رژیم ایران در رسیدن به منابع مالی دانست.

استیو منوچین،  وزیر خزانه‌‌داری آمریکا نیز دو روز پیش  از تحریم ۱۸ بانک و نهاد مالی ایرانی خبر داد، که نشان‌دهنده تعهد آمریکا در متوقف کردن دسترسی نامشروع ایران به دلار آمریکا است.

پمپئو نیز پیشتر با انتشار بیانیه ای با اشاره به   تحریم بانک‌ها و نهادهای مالی ایران، گفت که هدف این تحریم‌ها رژیم اسلامی و مقام‌های فاسد آن است.