مایک پمپئو  خبر ازخروج بسیاری از کشورها از بازار اقتصاد ایران داد

وزیر امور خارجه ایالات متحده  خبر ازخروج بسیاری از کشورها از ایران داد و هشدار داد که مجموعه قوانین متفاوت درباره تجارت با جمهوری اسلامی اعلام خواهد شد.

مایک پمپئو یکشنبه شب به وقت واشنگتن دوشنبه امروز در توییتری نوشت در روز ۱۳ آبان مجموعه ای از مقررات متفاوت  برای کسانی که قصد تجارت با جمهوری اسلامی را دارند وجود خواهد داشت. وی افزود تاکنون خیلی از کشورها برای خروج از ایران اقدام کردند.

اشاره وزیر خارجه آمریکا به ضرب‌العجل دور دوم تحریم های هسته ای ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی بعد از خروج از توافق هسته ای است.

پرزیدنت ترامپ ۱۸ اردیبهشت خروج  ایالات متحده را از توافق هسته ای سال ۱۳۹۴ جمهوری اسلامی با کشورهای پنج بعلاوه یک موسوم به برجام  اعلام کرد.

از ۱۵ مرداد نیز کاخ سفیدبخشی از تحریم های هسته ای ایران را که از زمان توافق برجام تعلیق شده بودبازگرداند.

با بازگشت تحریم ها خرید دلار آمریکا توسط دولت ایران تجارت فلزات گرانبها مانند طلا و فروش و تحویل  فلزات خام و نیمه ساخته مانند آلومینیوم و فولاد به ایران و برخی داد و ستدهای مالی جمهوری اسلامی مشمول تحریم  شد.

دولت ترامپ در نظر دارد در دور بعدی تحریم ها که  ۱۳ آبان صادرات نفت و گاز و داد و ستد مالی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هدف قراردهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که از ابتدا مخالف توافق اتمی ۲۰۱۵ قدرت‌های جهانی با ایران بود با این استدلال که تهران با  ادامه برنامه موشکی و اقدامات بدخواهانه اش در خاورمیانه روح برجام را نقض کرده است از آن خارج شد.

دولت  ترامپ بارها اعلام کرده است که واشنگتن نمی‌خواهد دست به تغییر رژیم بزند و هدف تغییر روش حکومت است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا پس از اعلام خروج کاخ سفید از برجام شروط ۱۲ گانه برای رسیدن به توافق جدید را اعلام کرد هشدار وزیر امور خارجه آمریکا در راستای مرحله دوم تحریم‌ها به دولت‌های جهان است که از خرید نفت حکومت اسلامی خودداری کنند.

یک دیدگاه

  1. بله، برجام سودی برای ایران نداشته است و شرکت ها از ایران خارج شده اند، توافق در شرایط کنونی برای ایران بی معناو بی فایده است چرا که آمریکا حاضر به دادن کمترین امتیازی به ایران نیست، دولت مردان کی می خواهند واقعیت را بفهمند؟ تنها راه پایان دادن به تهدید و تحریم برای ایران خروج از برجام و npt و ساخت سلاح هسته ای واقعیست، تازمانی که کلاهک هسته ای ایران یک دروغ موهوم باشند دست از سر ما بر نخواهند داشت

Comments are closed.