مایک پمپئو خطاب به جان کری گفت:برجام شکست خورده و باید ازآن گذشت

دعوای وزیر خارجه پیشین و فعلی دولت آمریکا برسر دیدار با وزیر امور خارجه ایران بالا گرفته است.

مایک پمپئو گفته تماس و گفتگوهای جان کری با محمدجواد ظریف بی‌سابقه و ناشایست بوده استو مخل  سیاست خارجی آمریکا میباشد.

جان کری هم جواب داده که این حملات بازی های سیاسی است و او جزئیات گفتگوها با طرف ایرانی را را در یک تماس تلفنی با آقای مایک پمپئو  گفته بود و هیچ چیز پشت پرده وجود ندارد.

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر از جان کری برای دیدار با مقام های جمهوری اسلامی در ماه های اخیر انتقاد کرد و گفت توافق هسته ای با ایران مسیر این کشور برای دستیابی به سلاح اتمی را متوقف نکرد.

مایک پمپئو عصر شنبه به وقت شرق آمریکا بامداد یکشنبه امروز در ۲ توییتر نوشت آن چیزی که جان کری با همکاری رژیم ایران بزرگترین کشور حامی ترور انجام داده است یک اقدام ناشایست بی‌سابقه و متناقض با سیاست خارجی ایالات متحده است.

این توافق شکست خورده و باید از آن گذشت

او افزود توافق جامع هسته ای به عنوان راهی برای توقف مسیر ایران برای دستیابی به سلاح اتمی به مردم آمریکا معرفی شد اما این توافق ایران را از این مسیر متوقف نکرد.

انتقاد وزیر خارجه آمریکا از دیدارهای اخیر کری با محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی است.

ابتدا پرزیدنت ترامپ به این خبر واکنش نشان داد و نوشت جان کری با رژیم بسیار متخاصم ایران جلسات غیر قانونی داشته است که تنها می تواند کارهای بزرگی را بر علیه مردم آمریکا انجام دهد او به آنها گفت تا منتظر پایان دولت ترامپ باشند.

آیا آقای کری در قانون شفاف سازی ارتباط با نمایندگان خارجی ثبت نام کرده است؟

بعد از این اظهارات وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز در یک نشست خبری در واشنگتن گفتگوهای وزیر خارجه دولت باراک اوباما با همتای ایرانی خود را ناشایست و بی‌سابقه خواند و گفت این تطابقی با سیاست‌های آمریکا ندارند