مایک پمپئو:  شرم‌آور است که حکومت ایران  توطئه پیرامون ۱۱ سپتامبر و دروغ‌های مرتبط با قربانیان یهودی آن حملات را پخش می‌کند».

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده از اقدامات ایران در پخش گزارش‌های متضمن دروغ‌پردازی و اطلاعات اشتباه پیرامون حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ که ۳ هزار قربانی برجای گذاشت انتقاد کرد و گفت:   حکومت  ایران پیشتر میزبان مسابقه پویا‌نمایی در خصوص هولوکاست بوده و فساد آنها پیمایش ناپذیر است.

پیشتر نیز  دادگاه نیویورک چندین بار حکومت  ایران را به دلیل  دست‌داشتن در همکاری با عناصر القاعده که عامل اجرای حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بودند؛ محکوم کرده است ، به‌طوری که قاضی جورج دانیلز تهران را به پرداخت غرامتی معادل ۱۰٫۷ میلیارد دلار و بهره ۹% در سال محکوم نمود که در نهایت بالغ بر ۲۱ میلیارد دلار می‌شود.

پرزیدنت ترامپ سال گذشته  هشدار داد که از اختیار قانونی لازم برای دست‌زدن به اقدام نظامی علیه حکومت  ایران برخوردار است که این امر کنگره آمریکا را به بررسی موضوع و برپایی جلسات در مورد قانون تصویب شده در پی حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ برای شناخت امکان قانونی ترامپ برای دست‌زدن به حمله علیه ایران وادار کرد.

محمدجواد لاریجانی معاون پیشین رئیس قوه‌قضائیه نیز تایید کرد که حکومت ایران، عبور عناصر القاعده را تسهیل کرد که عامل اجرای حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در نیویورک بودند.

از سوی دیگر اسناد «اوبت آباد» که از مخفیگاه اسامه بن لادن رهبر القاعده در هنگام مرگ در پاکستان در سال ۲۰۱۱ به دست نیروهای آمریکایی وی افتاد و در نوامبر ۲۰۱۷ از سوی سازمان سیا نشر شد، جزئیات رابطه ایران با القاعده را نشان می‌دهد.