مایک پمپئو: علیه ماموران رژیم ایران در  سرکوب اعتراضات مردمی آبان ۹۸،  اقدام خواهیم کرد

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت نخستین سالگرد اعتراضات مردمی آبان ۹۸ در ایران  گفت، در حالی که معترضان ایرانی از حق آزادی بیان خود استفاده می‌کردند، رژیم با به نمایش گذاشتن ایدئولوژی افراطی خشونت و وحشت بی‌رویه خود به آنها پاسخ داد.

مایک پمپئو در ادامه گفته است: «مردم در شهرهای مختلف ایران سال گذشته در اعتراض به چهار دهه سوءمدیریت رژیم فاسد حاکم، که ثروت مردم را تاراج و خرج تروریسم در خارج و سرکوب در داخل کرده بود، به خیابان‌ها رفتند».

او با یادآوری این که نیروهای امنیتی رژیم ۱۵۰۰ تن از معترضان، از جمله ۲۳ کودک را کشتند، تاکید کرد که جمهوری اسلامی با آن برخورد یک بار دیگر ماهیت واقعی خود را به نمایش گذاشت و هرگونه مشروعیت باقیمانده اش نزد مردم ایران را از دست داد.

پمپئو افزود: «فاجعه این جا است که ترور و وحشت‌افکنی رژیم ایران همچنان تا به امروز ادامه داشته است. این حکومت قوانین و وظایف بین‌المللی خود در قبال مردم ایران را نادیده می‌گیرد. رژیم هزاران معترض بازداشتی را همچنان در بند نگه داشته است و بنا به گزارش‌ها آنها را با شلاق، شوک الکتریکی، گرسنگی، ضرب و جرح، تعرض و تجاوز جنسی، و سایر انواع شکنجه آزار می‌دهد. خانواده‌های قربانیان نیز به دلیل دفاع از عزیزان‌شان زندانی می‌شوند.»

او  تاکید کرد: «جهان باید درک کند که در این رژیم اهریمنی هیچ فرد میانه‌رویی برای به قدرت رسیدن وجود ندارد؛ در این رژیم مقامات تنها می‌خواهند از این دستگاه بی‌رحم دفاع کنند و از آن منفعت ببرند. ما امیدواریم که دیگر دولت‌ها نیز به ما پیوسته و از رژیم ایران بخواهند که همه زندانیان سیاسی و افرادی را که به دلایل اعتقادی در حبس قرار گرفته‌اند فورا آزاد کند».

پمپئو گفت، ایالات متحده جهت پاسخگو کردن رژیم ایران، اقدامات بیشتری را علیه ماموران سرکوب رژیم  در این هفته اعلام خواهد کرد. او در ادامه گفت:  این اقدامات جهت اجرای عدالت برای مردم ایران، که قربانیان دیرینه رژیم اسلامی هستند، خواهد بود.

اودر ادامه  نوشت: «یک سال پیش، ایرانیان دلیر برای استفاده از حق آزادی بیان خود به خیابان‌ها رفتند. این رژیم با به نمایش گذاشتن ایدئولوژی وحشیانه خود، یعنی خشونت و وحشت بی‌رویه‌، واکنش نشان داد و حدود ۱۵۰۰ ایرانی، از جمله دست‌کم ۲۳ کودک، را کشت. ما سوگوار این قربانیان هستیم.»