مایک پمپئو:  فرانسه باید با آزادی و آزادی خواهان  بایستد، نه با رژیم تهران

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده  با انتقاد از سیاست فرانسه و پرزیدنت امانوئل مکرون در قبال حکومت ایران، گفت: «فرانسه باید با آزادی بایستد، نه با رژیم تهران».

پمپئو در ادامه افزود:  «فرانسه چگونه می‌تواند یک هفته تحریم تسلیحاتی را رد کند و هفته بعد پرزیدنت امانوئل مکرون با یک مقام ارشد حزب الله در بیروت دیدار کند».

او گفت: «سوال اینجاست که آیا فرانسه مایل است در ایستادگی مقابل رژیم ایران و تامین صلح و ثبات منطقه‌ای به ما بپیوندد یا خیر؟؟؟».

پمپئو افزود:  «ما رژیم ایران را به عنوان آنچه که هست می شناسیم؛  بزرگترین کشور حامی‌ تروریسم در جهان و منشاء اصلی‌ بی‌ ثباتی در خاورمیانه».

او گفت:  «معتقدم دوستان ما در فرانسه نیز ماهیت واقعی‌ آنها را درک می‌کنند» و « فرانسه باید با آزادی بایستد، نه با رژیم استبدادی تهران.»

وزیر خارجه ایالات متحده افزود:   متاسفم از اینکه  فرانسه برخلاف برخی کشورهای اروپایی از «تعیین حزب‌الله لبنان به عنوان یک سازمان تروریستی ممانعت می‌کند» اما  «درعوض،‌ پاریس همچنان  به باور این افسانه ادامه می‌دهد که حزب‌الله یک جناح سیاسی است در حالی که کل این سازمان توسط یک تروریست، حسن نصرالله، اداره می‌شود».