مایک پمپئو: فعالیت های  تروریستی حزب‌الله نقاب را از چهره «حکومت یاغی» ایران برداشته است

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای در پاسداشت جان باختگان،  حمله تروریستی حزب‌الله به مقر تفنگداران نیروی دریایی آمریکا در بیروت گفت: رژیم ایران «حکومتی یاغی که مایل است به هر قیمتی منافع شرورانه خود را دنبال کند».

پمئو در ادامه افزود: «در ۲۳ اکتبر ۱۹۸۳، حزب‌الله در حمله‌ای انتحاری مقر تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت را هدف قرار داد و جان ۲۴۱ نیروی نظامی آمریکایی را، که برای عملیات حفاظت از صلح اعزام شده بودند، گرفت».

وزیر خارجه آمریکا گفت:   «این حمله و حملات بی‌شمار دیگری که پس از آن در سراسر جهان انجام شد، تعهد حزب‌الله به خشونت و خونریزی را آشکار کرد و بی‌توجهی مداوم آن گروه نسبت به جان همان مردمی که مدعی محافظت از آنها هستند را نشان داد».

پمپئو همچنین از تمامی کشورهای جهان خواست کلیت حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهند.

در ادامه این خبر، آمده است که وزارت خارجه ایالات متحده نیز با انتشار بیانیه ای  در اولین سالگرد کشته شدن ابوبکر البغدادی، رهبر پیشین داعش، اعلام کرد امریکا هرگز اجازه شکل‌گیری دوباره به داعش را نخواهد داد.

در این بیانیه به موفقیت ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در از بین بردن خلافت این گروه اشاره شده و امده است که تداوم تلاش‌های این ائتلاف باعث شده بقایای این سازمان تروریستی توان هماهنگی و همکاری خود را تا حد زیادی از دست بدهد.

در این بیانیه تاکید شده که  خطر داعش همچنان به عنوان «یک تهدید جدی» ادامه دارد، بر لزوم تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از توسعه شاخه‌های این گروه در دیگر کشورهای جهان تاکید کرد.

پیشتر نیز مایک پمپئو، در توییتی نوشت: «با وجود این واقعه مهم، تهدید داعش ادامه دارد و ما برای شکست همیشگی داعش به همکاری با ائتلاف بین‌المللی ادامه می‌دهیم».