مایک پمپئو: ما فرد مشکل‌آفرین، چه قاسم سلیمانی باشد و چه حمزه بن لادن، از بین می بریم

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در مورد کاهش حضور نظامی آمریکا در عراق و افغانستان می‌گوید که استقرار نیروهای آمریکایی در وضعیت درستی است و واشنگتن  تهدیدهای پیش رو را، چه قاسم سلیمانی باشد و چه حمزه بن لادن، برای ثبات صلح و امنیت در جهان، از بین می‌برد.

وزیر خارجه آمریکا در گفت و گو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: «امروز وضعیت استقرار نیروهای ما درست است و ما آن را به همین شکل نگه خواهیم داشت. زمانی که بتوانیم نیروهای‌مان را به خانه بازمی‌گردانیم و کارهایی که لازم باشد را انجام می‌دهیم».

مایک پمپئو افزود: «اگر قاسم سلیمانی مشکل باشد، می‌رویم و “او را” از بین می‌بریم. اگر حمزه بن لادن خطری محسوب شود، او را از سر راه بر‌می‌داریم.

پرزیدنت ترامپ نیز پیشتر گفته بود که  ما از میهن محافظت می‌‌کنیم و آن را ایمن نگه می‌داریم؛ ولی نمی‌گذاریم زنان و مردان جوان ما، وقتی هیچ منافع امنیتی برای ایالات متحده و متحدان‌مان وجود نداشته باشد، در معرض خطر قرار گیرند.

کریس میلر، وزیر دفاع موقت آمریکا پیشتر گفته بود: شمار نیروهای آمریکا تا دو ماه دیگر، در هر یک از کشورهای افغانستان و عراق به ۲۵۰۰ نفر کاهش میابد.

ایالات متحده پیشتر اعلام کرده بود که تا روز ۱۵ ژانویه سال ۲۰۲۱ شمار نیروهای آمریکایی در هر یک از کشورهای افغانستان و عراق به ۲۵۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.