مایک پمپئو میگوید:خامنه ای که رهبری جهان اسلام را دارد دربرابر آزار مسلمانان چین ساکت است

 

وزیر خارجه ایالات متحده در تازه‌ترین اظهارنظر درباره مقامات جمهوری اسلامی از سکوت آنها در قبال ظلم چین به صدها هزار مسلمان در این کشور انتقاد کرد و جمهوری اسلامی را رژیم ریاکار نامید.

مایک پمپئو بامداد جمعه در توییتر خود با ذکر توییتر رسمی آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی نوشت خامنه ای رهبری جهان اسلام را دارد اما رژیم او در مقابل آزار و اذیت و بازداشت صدها هزار شهروند مسلمان توسط چین که بزرگ‌ترین خریدار نفت ایران است سکوت اختیار کرده است.

مایک پمپئو در پایان توییتر خود هشتک  رژیم ریاکار را به فارسی نوشته است

اشاره وزیر امور خارجه آمریکا به گزارش جدید نیویورک‌تایمز از بدرفتاری چین با مسلمانان و سقوط جمهوری اسلامی ایران است.

در این گزارش آمده هزاران مسلمان قوم ایغور در یک برنامه آموزشی محرمانه تحت فشار به سر می‌برند که در واقع شستشوی مغزی شوند.

۱۰ سال است که چین برای محدود کردن اسلام در سین‌کیانگ منطقه‌ای تقریباً به وسعت آلاسکا که بیش از نیمی از جمعیت ۲۴ میلیون نفری آن مسلمان هستند تلاش می‌کند در حالی که مقامات جمهوری اسلامی مدعی هستند که از حقوق مسلمانان در اسرائیل دفاع می‌کنند در قبال نقض حقوق بشر مسلمانان روسیه و چین که از متحدان اقتصادی این رژیم هستند دفاعی نمی‌کند.

ایالات متحده هر سال در گزارش مشروعی به نقض حقوق بشر در همه کشورهای جهان می‌پردازد و حتی در این گزارش به عربستان که از متحدان آمریکا است انتقاد می کند که به نقض حقوق بشر در این کشور توجه  زیادی ندارد.

دراین گزارش  اشاره شده است مدتهاست مقامات دولت ترامپ از رفتارهای رژیم جمهوری اسلامی انتقاد می‌کنند.

دولت ترامپ می گوید جمهوری اسلامی بعد از برجام  منابع مالی به دست آمده از آن را صرف حمایت از تروریسم و کمک به گروه‌های شبه نظامی به جای کمک به مردم گرفتار خود می‌کند.

مایک پمپئو در چند رشته توییتر به بی‌توجهی مقام‌های جمهوری اسلامی به خواسته مشروع مردم ایران نیز اشاره کرده بود و مصرانه از مسئولان خواسته بود که زندانیان سیاسی را آزاد کنند و به جای غارت و چپاول بیت المال و هدر دادن پول های مملکت در جنگ‌های نیابتی و کمک به تروریسم به نیازهای مبرم مردم ایران برسند.