مایک پمپئو: هدف رژیم ایران از تقویت برنامه موشکی، گسترش تروریسم در جهان است

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده  در گفت‌وگو با برنامه رادیویی “هیو هیوئِت” گفت: «زمان مناسب برای عادی‌سازی روابط با ایران، زمانی است که رژیم مجموعه مقررات و رفتارهایی را که ما از هر کشوری انتظار داریم، رعایت کند».

او افزود:  رژیم ایران تلاش دارد تا با تقویت برنامه موشکی‌ سپاه پاسداران  ظرفیت خود را برای گسترش تروریسم در سراسر جهان را افزایش دهد.

مایک پمپئو، گفت:‌ «رژیم ایران توسط سپاه پاسداران،  مشغول تقویت برنامه موشکی‌‌‌ اش می باشد تا ظرفیت خود برای گسترش تروریسم در سراسر جهان را افزایش دهد. آنها به رفتارهایی که حتی با تعهدات آنها در قالب برجام – فارغ از دیوانه‌وار بودن آن توافق – همخوانی ندارد، ادامه می‌دهند».

او افزود: «این یک حاکمیت مذهبی و یک دزدسالاری است. آن‌ها خودشان حجم بسیار زیادی از ثروت و رفاه اساسی مردم ایران را – که ما چهار سال است از آنها دفاع کرده‌ایم – از بین برده‌اند.»

وزیر خارجه آمریکا پیشتر گفته بود: «تلاش‌های ایالات متحده برای محافظت از شهروندان‌مان در مقابل رژیم تهران، متوقف نخواهد شد».

الیوت آبرامز نماینده آمریکا نیز گفت: «اگر ما به جای استفاده از اهرم فشاری که علیه ایران داریم، آن‌را کنار بگذاریم، اگر ایران قادر باشد به رفتارهایی از قبیل توسعه برنامه موشکی در این منطقه ادامه دهد، فکر می‌کنم همسایگان این کشور برای نگرانی از بروز چنین رفتارهایی دلایل فراوانی خواهند داشت».

او افزود: «تنها چیزی که جلوی ادامه رفتارهای مخرب ایران را می‌گیرد فشار است. آنها نمی‌خواهند رفتار خود را تغییر دهند و  آنها زمانی به این رفتارها پایان می‌دهند که زیر فشار همه‌جانبه باشند».