مایک پمپئو بار دیگر در مورد حمله قریب الوقوع ارتش سوریه به استان ادلب هشدار داد

ارتش سوریه برای تصرف ادلب که آخرین استان تحت کنترل مخالفان آن کشوراست  آماده می شود

وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در پیام توییتری که در مورد حمله قریب الوقوع ارتش سوریه به استان ادلب منتشر کرد نوشت هدف این تجاوز نظامی سه میلیون اهالی ادلب هستند که پیشتر از خانه و کاشانه خود رانده شده‌اند در حالی که دنیا این عملیات نظامی را زیر نظر دارد لاوروف وزیر امور خارجه روسیه از عملیات رژیم سوریه  دفاع می‌کند.

از سوی دیگر در حالی که وزیر امور خارجه روسیه می گوید حمله به ادلب در راستای تحقق تمامیت ارضی سوریه انجام میشود  ایران آماده می‌شود تا هواپیماها و موشک های اس ۳۰۰ ساخت خود را در اختیار ارتش سوریه بگذارد.

بخش بزرگی از سه میلیون نفر سکنه استان ادلب در شمال غربی سوریه را مخالفان مسلح تشکیل می دهند که در چهار سال اخیر از سایر نقاط سوریه به آن منطقه رانده شدند.

وزیر امور خارجه روسیه نیز آشکارا از این عملیات که در آستانه انجام است دفاع می‌کند.

سرگی لاوروف درباره این عملیات گفته است دولت سوریه حق دارد که ضمن دفاع از حاکمیت خود پناهگاه‌های تروریست‌ها در آن کشور را از جمله در ادب را نابود کند ضمن آنکه برای جلوگیری از حوادث ناخواسته در تماس دائم با دولت آمریکا هستیم تأکید می‌کنم  که باید بین مخالفانی که خواستار مذاکره با دمشق هستند و تروریست‌های جبهه النصره در استان ادلب تفاوت گذاشت.

در همین حال یونیسف صندوق کودکان وابسته به سازمان ملل نیز در مورد وضعیت ناگوار کودکان در ادب هشدار داده است.