مایک پمپئو وزیر امور خارجه  ایالات متحده با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار کردند

مایک پمپئو وزیر امور خارجه  ایالات متحده با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در شهر واشنگتن دیدار کردند

مایک پمپئو وزیر امور خارجه  ایالات متحده با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در شهر واشنگتن دیدار و درباره طیفی از مسائل عمده از جمله فعالیت های منطقه ای ایران گفتگو کردند.

بر اساس بیانیه سخنگوی وزارت  خارجه آمریکا آقای پمپئو , از فعالیت‌های مخرب و دردسر ساز جمهوری اسلامی در سراسر خاورمیانه که تلاش‌های سازمان ملل برای حل و فصل درگیری ها در منطقه را تضعیف می کند ابراز نگرانی کرد.

روند عاری سازی شبه جزیره کره , تحولات سیاسی در ونزوئلا و همچنین بحران انسانی کنونی در یمن از دیگر موضوعات مهم بین المللی بود که وزیر امور خارجه آمریکا و دبیرکل سازمان ملل درباره آنها  با  یکدیگر گفتگو کردند .

ایالات متحده می گوید که توافق هسته ای با ایران در رفتار این کشور تاثیر مثبتی نداشته است پرزیدنت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا  ۱۸ اردیبهشت ۹۷خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران را اعلام کرد .

پرزیدنت ترامپ در دو مقطع در مرداد و آبان امسال دستور بازگشت تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد ایالات متحده می گوید که جمهوری اسلامی بزرگترین دولت حامی تروریسم است .

برنامه موشک بالستیک خود را بر خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ادامه می‌دهد عامل بی ثباتی در خاورمیانه است . در ماه‌ های گذشته چند نقشه وابسته به افراد جمهوری اسلامی برای ترور مخالفان سیاسی در اروپا نیز کشف شد و منجر به اقدام دیپلماتیک از سوی کشورهای فرانسه, آلمان, دانمارک و هلند علیه رژیم ایران گردید.

آزمایش های موشکی ایران پیش از این نیز با واکنش کشورهای غربی مواجه شده بود و آنها بارها از جمهوری اسلامی خواسته بودند تولید و آزمایش این موشک‌ها را متوقف کند. ایران طی سالهای اخیر دست به انجام آزمایش های موشکی زده است که روی برخی از آنها  با زبان‌های مختلف از جمله زبان عبری شعار نابودی اسرائیل نقش بسته بود.

وزیر خارجه آمریکا یکم خرداد با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار ایران است .