مایک پمپئو: سفر خوبی به کره شمالی داشتم

آقای پمپو در توییتر خود نوشت که سفر خوبی به پیونگ‌یانگ داشته و در مورد توافق هایی که با رهبر کره شمالی در سنگاپور حاصل شده بود پیشرفت داشته‌اند

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده پس از چهارمین سفر خود به کره شمالی و دیدار با رهبر این کشور وارد سئول پایتخت کره جنوبی شد لحظاتی کوتاه پس از ورود به کره جنوبی مایک پمپئو عکسی از خود ورهبر کره شمالی در توییتر منتشر کرد که آنها را در حال قدم زدن نشان می‌داد.

آقای پمپو در توییتر خود نوشت که سفر خوبی به پیونگ‌یانگ داشته و در مورد توافق هایی که با رهبر کره شمالی در سنگاپور حاصل شده بود پیشرفت داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز یک مقام آمریکایی که عضو هیئت همراه وزیر امور خارجه آمریکا از سفر او به پیونگ یانگ از آخرین سفر بهتر بود اما تلاش‌های بیشتری باید صورت بگیرد.

این مقام اشاره کرد که پیش ازاین پیشرفت‌هایی در جریان این سفر رخ داد که شامل دیدار با رهبر کره شمالی بود.

اما او اضافه کرد که هم‌چنان مسیر درازی در پیش است.

روزنامه نیویورک تایمز در همین حال گزارش داد که رئیس جمهوری کره جنوبی در دیدار با مایک پمپئو در جریان سفر به او سفر به کره شمالی قرارگرفت.

دفتر رئیس جمهوری کره جنوبی گفت آمریکا و کره شمالی توافق کردند که نشست جدید میان رهبران دو کشور به زودی برگزار شود دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا یک شنبه با انتشار توئیتری گفت در دیدار با مایک پمپئو از پیونگ‌یانگ در مورد توافق های نشست سنگاپور پیشرفت حاصل شد و او مشتاق دیدار دوباره با رهبر کره شمالی در آینده نزدیک است.

در همین حال وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که رهبر کره شمالی از بازرسان دعوت کرده است که از یک سایت آزمایش‌های هسته‌ای بازدید کنند تا ببینند که این سایت به طور برگشت ناپذیری برچیده شده است.

آقای پمپو پیشتر گفته بود که قصدش از دیدار با رهبر کره شمالی اطمینان یافتن از این است که هر طرف بداند طرف مقابل سعی دارد به چه هدفی دست یابد و چگونه می‌توان به تعهدات خود در سنگاپور دادند عمل کنند.