مایک پمپئو: مردم ایران دیگر در برابر رفتار خشونت آمیز رژیم ساکت نخواهند ماند و آمریکا نیز ساکت نخواهد نشست

عصر روز یکشنبه ۲۲ جولای مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در جمع آمریکاییان ایرانی تبار حضور یافت و با ایراد سخنانی حمایت قاطع دولت آمریکا از ملت ایران را در راه دستیابی به آزادی و مبارزه با حکومت اسلامی حاکم بر ایران اعلام نمود.

آقای  پمپئو همراه با چند نماینده و سناتور با نفوذ آمریکا از جمله تام کاتن در این جلسه حضور داشت.

آقای پمپئو در آغاز با اشاره به جمعیت آمریکاییان ایرانی تبار در آمریکا گفت: ایرانیانی که در آمریکا زندگی می کنند همه یک نظر و عقیده سیاسی مشترک ندارند و باهم موافق نیستند اما در این نقطه مشترک و هم نظر هستند که رژیم اسلامی برای ملت ایران یک کابوس بوده است و باید از بین  برود.این خیلی مهم است که با وجود اختلاف نظر تان در زمینه های مختلف اتحاد شما درباره مخالفت تان با رژیم اسلامی را کاهش ندهید.

وزیر امور خارجه  آمریکا در ادامه گفت: می خواهم به شما و ملت ایران بگویم دولت دونالد ترامپ همان رویایی را در سر دارد که شما نیز دارید و از طریق تلاش هایمان و الطاف خداوند امیدواریم که آن روز فرا برسد.

وی افزود: سال آینده چهلمین  سال قدرت گیری ملایان در ایران خواهد بود. چهل سالی که با حمایت از تروریسم و با وجود رهبران فاسد ثروت ملت ایران به تاراج رفته است. در طول این ۴۰ سال ملت ایران برای ابراز عقاید خود در زندان بوده و هست. سوال این است که چرا این حکومت مردم خود را دچار چنین درد و رنجی کرده است؟ پاسخ این است که این ریشه در طبیعت و ماهیت این رژیم دارد.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه افزود: ایدئولوگ هایی که در سال ۱۹۷۹ به قدرت رسیدند می‌خواهند همه ملت ایران به آنها وابسته باشد و در عین حال رژیم می‌خواهد انقلاب را به کشورهای دیگر صادر کند و حتی اگر لازم باشد از طریق زور این کار را خواهد کرد. در واقع رژیم ایران همه چیز ملت ایران را قربانی حفظ و صدور انقلاب خود کرده است.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه با اشاره به توافق هسته ای ایران گفت: رژیم ایران می توانست درآمد حاصل از توافق هسته ای را صرف مردم ایران کند اما این درآمد صرف جنگ‌های نیابتی در منطقه و جهان شد. امروز هر عضو حزب الله لبنان  دو تا سه برابر حقوق یک شهروند ایرانی در داخل ایران را از دولت ایران می گیرد.

سوءمدیریت در این رژیم باعث شده که یک سوم ایرانیان در زیر خط فقر زندگی کنند و بیکار باشند.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: شما در ایران زمانی وضعیت اقتصادی خوبی دارید که وابسته به حکومت باشید.

وی در ادامه سخنانش با نام بردن از صادق لاریجانی گفت: دو سال پیش و بعد از توافق هسته ای پولی که باید برای ملت ایران خرج می شد به حساب صادق لاریجانی ریخته شد که این پول دست کم ۳۰۰ میلیون دلار است.

وی در ادامه افزود: چطور ممکن است کسی که از بزهکاران و اراذل و اوباش است رئیس قوه قضاییه شود؟!

ما در دولت آمریکا این ها را شامل لیست کسانی که ناقض حقوق بشر هستند کردیم.

وزیر کشور این حکومت پیشتر یک سرباز فقیر سپاه پاسداران بود که اکنون یک میلیونر است. چگونه اتفاق افتاد؟! او وارد تبادلات اقتصادی فاسد در درون سپاه پاسداران شد و به این ثروت دست یافت.

مایک پمپئو افزود: آیت الله ها بیشتر نگران ثروت‌اندوزی خود هستند تا دین و وضعیت مردم ایران.

وی در ادامه با نام بردن از مکارم شیرازی گفت :این آیت الله معروف است به سلطان شکر چون معاملات کلان شکر را انجام میدهد.

پمپئو با نام بردن از علی خامنه‌ای گفت: خامنه ای  سازمانی را رهبری می‌کند که ۹۵ میلیارد دلار ثروت دارد. علی خامنه‌ای با هر پولی که بخواهد صندوقش را پر می‌کند و همه چیز زیر نظر علی خامنه ای انجام میگیرد.

وزیر امور خارجه آمریکا می‌افزاید: سطح فساد به گونه ای است که گویی یک گروه مافیایی بر ایران حکومت می کند نه یک حکومت و دولت معمولی.

وی افزود: در جنبه خارجی و بین المللی نیز صدور خشونت و تروریسم سیاست کلی این حکومت بوده و هست. حمایت از بشار اسد-حزب الله- گروه‌های شیعه -حوثی ها در یمن میلیاردها دلار از ثروت ملت ایران خرج این گروه ها می شود. در حالیکه مردم ایران به حکومت می گویند: از سوریه خارج شوید.

این حکومت رد پایی از خون در خاورمیانه و جهان از خود برجای گذاشته است. متحدان ما در اروپا هم از تروریسم توسط این حکومت در امان نیستند. دیدیم که در همین ماه دیپلمات این رژیم در پاریس فرانسه قصد داشت در یک اقدام تروریستی در یک همایش سیاسی بمب گذاری کند.

مایک پمپئو افزود: اولین هدف حکومت این است که بتواند اسرائیل را از بین ببرد و بر علیه شهروندان این کشور عملیات تروریستی انجام دهد  و آنها را به قتل برساند. همچنین هزاران سرباز آمریکایی در عراق از طریق حملات تروریستی این حکومت کشته شدند.

وی افزود: پیدا کردن یک فرد میانه رو در میان حکومت ایران امکان‌پذیر نیست. حسن روحانی و جواد ظریف میانه‌رو نیستند. آنها دغل کارانی هستند که اهداف علی خامنه ای را دنبال میکنند و انجام میدهند. آنها گرگهایی هستند در لباس میش.

رژیم ایران هم ضد غرب است و هم ضد مردم ایران. رژیم ایران در چهار دهه گذشته کرامت انسانی را سرکوب کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به اذیت و آزار زنان در ایران گفت: پلیس این حکومت به زنانی که نمی خواهند حجاب داشته باشند حمله میکند. اخیراً یک زن ایرانی که به حجاب اجباری اعتراض کرده بود به ۲۰ سال زندان محکوم شد.

همچنین پمپئو با نام بردن  از محمد ثلاث که از دراویش معترض بود و توسط حکومت اسلامی اعدام شد گفت: محمد ثلاث در دوران محاکمه مضحکی که داشت به وکیل دسترسی نداشت. ودست آخر  توسط این حکومت سرکوبگر به طناب دار آویخته شد.

پمپئو افزود: یهودیان- مسیحیان- زرتشتیان و بهاییان همواره سرکوب می شوند و همواره این هراس را دارند که نیایش آنها آخرین نیایش آنها خواهد بود و توسط این حکومت از بین میروند.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به اعتراضات گسترده از دی ماه ۹۶ تا به امروز گفت: ملت ایران بزرگترین اعتراض خود از ۲۲ بهمن ۵۷ تا به امروز را انجام داد. ملت ایران در یک نقطه مشترک هستند آن هم این که مورد آزار و اذیت این حکومت قرار گرفته و می‌خواهند با کرامت و احترام با آنها رفتار شود.

وی در ادامه گفت: شنیدن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و حمایت از تروریسم معمولی نیست. مردم ایران دیگر در برابر رفتار خشونت آمیز رژیم ساکت نخواهند ماند و آمریکا نیز ساکت نخواهد نشست.

مایک پمپئو گفت: من یک پیام برای ملت ایران دارم ایالات متحده از شما حمایت می کند.ما با شما هستیم. ایالات متحده نیز برای اینکه یک کشور آزاد باشد از یک دوره درد و رنج گذاشت.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به تحریم های سخت بر حکومت ایران افزود:می خواهیم  تحریم های سخت مالی و سیاسی بر حکومت ایران بگذاریم. وی افزود: می‌خواهیم اعتبار مالی حکومت را که از آن برای سرکوب و ویرانی استفاده میکند قطع کنیم و تمام تبادلات مالی و بانکی این حکومت را که به وسیله آن به اقدامات تروریستی در جهان دست می‌زند قطع  کنیم.

وزیر امور خارجه  آمریکا با نام بردن از قاسم سلیمانی گفت: او باید تاوان  اقدامات ناگوارش را ببیند.

وی در ادامه با اشاره به تبلیغات منفی حکومت ایران بر علیه دولت آمریکا افزود: مردم ایران از حکومت می‌شنوند که آمریکا شیطان بزرگ است. ما نمی خواهیم مردم ایران این پیام را بشنود. ما می‌خواهیم برنامه‌های رادیو و تلویزیونی را گسترش دهیم تا مردم ایران بدانند که آمریکا در کنار آنها ایستاده  است.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه سخنانش گفت: ما از بیان و آشکار کردن نقض حقوق بشر هراس نداریم. در حالی که رژیم تلاش می‌کند که درد و رنج بیشتری به مردم ایران وارد کند ما در آمریکا ساکت نخواهیم  نشست و از سایر متحدان می‌خواهیم که توجه بیشتری به رفتار خصمانه رژیم ایران داشته باشند.

در نهایت مردم ایران هستند که مسیر کشور خود را تعیین می کنند که به کجا برود.

وی افزود:ایالات متحده آمریکا با توجه به روحیه آزادی خواهی از صدای مردم ایران برای تغییر حمایت خواهد کرد. امیدواریم که نهایتاً رژیم رفتارش را در داخل و خارج از ایران تغییر دهد.

مایک پمپئو گفت: همانطور که پرزیدنت ترامپ بارها گفته است ما  مایل به گفتگو با حکومت ایران هستیم اما زمانی فشارها را کم خواهیم کرد که تغییرات ملموسی را شاهد باشیم.

وزیر امور خارجه آمریکا  سخنان خود را با گفته هایی از رونالد ریگان به پایان رساند و گفت: در سال ۱۹۸۲ رونالد ریگان در پارلمان انگلیس یک نطق ایراد کرد  و گفت: آزادی حق انسانهای محدود نیست بلکه حق جهانی همه انسانهاست.

آزادی برای همه انسانها یک امر ضروری است به همین دلیل است که ما از همه کشورهای جهان می خواهیم از بازی دوستانه با رژیم ایران دست بردارند و به کمک مردم ایران بشتابند  و در راه رسیدن به آزادی آنها را یاری دهند.

 

یک دیدگاه

  1. من یک پیام برای مایک پومپئو دارم، ایرانیان بسیاری به خوبی شما را می شناسند، می دانند یک دروغگویید و تنها می خواهید دیکتاتوری ایران امروز را که نوکر گوش به فرمان شمانیست با یک دیکتاتوری دیگر عوض کنید که برای آب خوردن هم از شما اجازه بگیرد! مردم ایران فریب دروغگوهایی فاسدی مانند شما را نخواهند خورد چرا که همگان دیده اند همکاران شما در دولت آقای ترامپ روشن و آشکار از تروریست های گروه رجوی پشتیبانی کرده اند، مبارزه مردم ایران برای به دست آوردن آزادیست نه حاکم شدن همکاران جنایتکاری چون رونالد ریگان (که با صدام برای کشتار غیرنظامیان ایرانی با گازهای سمی همکاری کرد یا نظامیان زیر فرمانش به هواپیمای مسافر بری ایران شلیک کردند و ۶۶ کودک را تنها به جرم ایرانی بودن قتل العام کردند) بر میهن ما

Comments are closed.