مایک پمپئو گفت: با اعلام تحریم های ایران علیه برنامه اتمی  رژیم ایران کمپین فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی را ادامه می‌دهیم.

آقای پمپئو گفت : ما ذره ای از تلاش خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به ساخت و گسترش تسلیحات کشتار جمعی و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی عقب‌نشینی نمی‌کنیم

مایک پمپئو معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده پس از اعلام تحریم های جدید علیه ایران در پیامی گفت: با اعلام تحریم های ایران علیه برنامه اتمی  رژیم ایران کمپین فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی را ادامه می‌دهیم.

آقای پمپئو جمعه دوم فروردین به سفر خود به سه کشور در خاورمیانه پایان داد. او گفت : ما ذره ای از تلاش خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به ساخت و گسترش تسلیحات کشتار جمعی و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی عقب‌نشینی نمی‌کنیم .

در آخرین اعلام رسمی از سوی وزارت امور خارجه و وزارت خزانه داری آمریکا ۳۱ شخصیت حقیقی و حقوقی ایران به فهرست تحریم ها اضافه شدند .

۱۴  شخص حقیقی و ۱۷ شخصیت حقوقی مرتبط با مجموعه سازمان پژوهش و نوآوری های دفاعی به دلیل دست داشتن در برنامه اتمی جمهوری اسلامی تحریم شدند.

محسن فخری زاده که تا پیش از سال ۲۰۰۴ مسئول برنامه اتمی ایران بود در سال ۲۰۱۱ مجموعه سازمان پژوهش و نوآوریهای دفاعی را به راه انداخت . محسن فخری زاده از اعضای اصلی سازمان است شمار کارکنان سازمان پژوهش و نوآوری های دفاعی حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر است.

این سازمان در سال ۲۰۱۴ در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفت . در بیانیه منتشر شده وزارت خارجه آمریکا آمده است طبق اسنادی که اخیرا فاش شده نکات دیگری از برنامه اتمی ایران مورد توجه قرار گرفته که تاکنون در مورد آن جوابی داده نشده است .

این بیانیه می گوید فعالیت های سازمان پژوهش و نوآوریهای دفاعی از راه های مختلف و توسط شرکتهای سوری تحقیقات مرتبط با فعالیت اتمی را دنبال کرده و از همین رو تحریم‌های بیشتری صورت می گیرد . همچنین این بیانیه افزوده است فعالیت های امروز ما نشان میدهد.

این بیانیه می‌افزاید نسل جدید دانشمندان و کارشناسان ایرانی دو راه دارند یا اینکه این برنامه‌ اتمی را رها کنند و یا اینکه در خطر تحریم شدن قرار گیرند و افزوده است کارشناسان فنی ایران نباید استعداد خود را با حمایت از برنامه گسترش تسلیحاتی کشتار جمعی رژیم ایران هدر بدهند.

یک دیدگاه

  1. سلف این “رومی ها” ی امروزی درقرون وسطی دانشمندان را آتش می زدند که چرا تحقیقات علمی می کنند، امروز ترور یاتحریم می کنند.

Comments are closed.