مایک پمپئو گفت که با اقدامات بی ثبات کننده جمهوری اسلامی ایران برخورد خواهد کرد

مایک پمپئو , که در دانشگاه آمریکایی , قاهره سخن می گفت بدین مهم انگشت نهاد که تردید و سکوت دولت وقت آمریکا در زمان انتخابات سال ۸۸ در ایران باعث شد آیت الله ها آزادی را در ایران به بند بکشند

مایک پمپئو , وزیر خارجه ایالات متحده در انتقاد از سیاست خارجی دولت قبل آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران , گفت که آن دوران تمام شده است و آمریکای تحت مدیریت پرزیدنت ترامپ با اقدامات بی ثبات کننده جمهوری اسلامی ایران برخورد خواهد کرد.

مایک پمپئو , که در دانشگاه آمریکایی , قاهره سخن می گفت بدین مهم انگشت نهاد که تردید و سکوت دولت وقت آمریکا در زمان انتخابات سال ۸۸ در ایران باعث شد آیت الله ها آزادی را در ایران به بند بکشند وزیر امور خارجه آمریکا افزود , پرزیدنت ترامپ , به کوری آگاهانه ما در قبال اقدامات جمهوری اسلامی ایران پایان داد .

ما به آن دوران پایان دادیم ما اعلام کردیم که در کنار تلاش آزادی خواهی مردم ایران ایستاده ایم آمریکا ی دوران  پرزیدنت ترامپ می گوید که آمریکا نباید از آیت الله ها محافظت کند وی افزود حمله شیمیایی اسد , تقلید همان کاری بود که صدام علیه هم مردم , کرد , انجام داد بود .

ما آن زمان واکنش ندادیم آقای پمپئو , با اشاره به توافق هسته ای دولت اوباما با جمهوری اسلامی ایران گفت: آن توافق برای ما یک درس مهم داشت وقتی با دشمن خودمان جمهوری اسلامی توافق کردیم افراط گرایی در منطقه افزایش یافت .

وزیر خارجه آمریکا , افزود دوره , غفلت تمام شده است دولت جدید سکوت نمی‌کند بعد از حمله شیمیایی اسد ما دو بار , به سوریه حمله کردیم.

وزیر خارجه آمریکا گفت : ما دنبال کشورگشایی نیستیم اما آیا جمهوری اسلامی ایران نیز همین طور است ما برای نجات کویت , رفتیم ما در جنگ جهانی دوم به اروپایی ها کمک کردیم در عراق هم به درخواست خودشان آنجا هستیم .

مایک پمپئو در این سفر منطقه ای از ۸ کشور دیدار می‌کند و برخورد با اقدامات بی ثبات کننده و تحریم ایران یکی از موضوعات مورد توجه او خواهد بود وزیر امور خارجه آمریکا بعد از اردن , عراق و مصر به عربستان سعودی بحرین , قطر , امارات متحده عربی , عمان و کویت خواهد رفت .

پیش از این نیز وزیر خارجه ایالات متحده , در یک نشست خبری با همتای مصری خود ضمن تأکید بر ادامه مقابله با جمهوری اسلامی , گفت , که آمریکا با فعالیت های جمهوری اسلامی در منطقه مقابله خواهد کرد وی افزود در این دیدار بر ضرورت مقابله با ایران و فعالیت‌های جمهوری اسلام, در منطقه تاکید شده است.