مایک پمپئو یک شرط دیگر به ۱۲ شرط اعلام شده آمریکا برای مذاکره با جمهوری اسلامی اضافه کرد

شرط جدید مایک پمپئو که به دوازده شرط پیشین اضافه شده است این است که واشنگتن خواستار تغییرات اساسی و قابل توجه در زمینه حقوق بشر از سوی تهران می باشد

وزیر خارجه آمریکا ۱۲ خواسته و شرط دولت ترامپ را که در ماه می ارائه  شده بود را تکرار و یک شرط جدید نیز به آن افزود.

۱۲ شرطی  که بر اساس آن جمهوری اسلامی باید این موارد را برای رسیدن به یک توافق با آمریکا آنها را رعایت کنند.

خال وزیر خارجه آمریکا شرط حقوق بشری نیز به این فهرست اضافه کرده است.

وی در ۱۵ اکتبر در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران  در یادداشتی در مجله فارین افرز با عنوان مقابله با ایران نوشت: رئیس جمهوری ترامپ تشریح کرده است فشارها تنها در صورتی افزایش می‌یابد که جمهوری اسلامی بر اساس استاندارد هایی که ایالات متحده و متحدانش و همچنین مردم ایران انتظار دارند رفتار نکنند.

به همین علت است که واشنگتن خواستار تغییرات اساسی و قابل توجه در زمینه حقوق بشر از سوی تهران است.

شروط ۱۲ گانه مایک پمپئو شامل موارد زیر بودند:

۱- جمهوری اسلامی باید کلیه جزئیات ابعاد نظامی برنامه پیشین هسته ای خود را به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کند.

۲ – جمهوری اسلامی باید غنی سازی اورانیوم را متوقف کرده و هرگز به دنبال فناوری تولید پلوتونیوم نباشد.

۳- این مورد شامل بستن راکتور آب سنگین نیز میشود که جمهوری اسلامی باید به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه بازرسی بدون محدودیت از همه مراکز و تاسیسات را در ایران بدهد.

۴- توسعه برنامه موشکی بالستیک جمهوری اسلامی باید متوقف شود و پرتاب سامانه های موشکی جدید با قابلیت حمل سلاح هسته ای دیگر انجام نشود.

۵- همه شهروندان آمریکا و همچنین شهروندان دیگر که دوستان و متحدان ما که به اتهامات ساختگی در ایران زندانی هستند باید آزاد شوند.

۶- جمهوری اسلامی باید از حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه خاورمیانه از جمله حزب الله لبنان حماس و گروه فلسطینی جهاد اسلامی دست بردارد.

۷- جمهوری اسلامی باید حاکمیت دولت عراق را  به رسمیت شناخته و اجازه دهد شبه نظامیان شیعه آن کشور خلع سلاح و منحل شوند و دوباره آنها را بسیج نکند.

۸- جمهوری اسلامی باید از حمایت نظامی از شبه نظامیان شیعه حوثی دست بردارد و به سمت دست یافتن به یک راه حل سیاسی مسالمت‌آمیز در یمن گام بردارد.

۹- کلیه نیروهای نظامی تحت فرمان جمهوری اسلامی در سوریه باید از آن کشور خارج شوند.

۱۰- جمهوری اسلامی باید به حمایت از طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی در افغانستان و منطقه و پناه دادن به رهبران ارشد القاعده پایان دهد.

۱۱- حمایت نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تروریزم و متحدانش نظامی اش در سراسر جهان باید متوقف شود.

۱۲- جمهوری اسلامی همچنین باید رفتار تحقیرآمیز در برابر همسایگان اش که بسیاری از آنها متحدان آمریکا هستند پایان دهد از جمله تهدید اسرائیل به نابودی و پرتاب موشک به عربستان سعودی و امارات متحده عربی اینها شامل تهدید کشتیرانی بین المللی و عملیات خرابکارانه سایبری نیز می شود.

شرط جدید مایک پمپئو که به دوازده شرط پیشین اضافه شده است این است که واشنگتن خواستار تغییرات اساسی و قابل توجه در زمینه حقوق بشر از سوی تهران می باشد.

5 دیدگاه‌

 1. لطفاً سیزدهمین شرط را بفرمائید: رژیم جعلی ایران باید تمامی حق و حقوق پایمال شده و اموال غارت شده شهروندان خودش را بدون هیچ قید وشرطی بپردازد که به دروغ و تزویر همیشه دایه و ادعای حمایت ازآنهارا در رسانه ها تبلیغ میکند. شرط پنجم را هم اصلاح بفرمائیدبه: همه شهروندان آمریکایی و تمامی متحدان مابعلاوه کلیه زندانیان سیاسی زندانی در بند رژیم جمهوری اسلامی ایران که به بهانه های واهی و پوچ زندانی هستند بدون اخذ پولهای کلان و میلیاردی دلاری ویا یوروئی ازما وسایر متحدانمان باید بدون هیچ قید وشرطی وشرط زنده ماندن دائم پس از رهایی و آزادی اقدام عاجل نماید.
  دوران بزن درو آقای خامنه ای و حسن روحانی و صادق آملی لاریجانی تمام شده دنیا تمام شما را نگاه میکند جدای خداوند متعال که هیچ اعتقادی به آن هم ندارید.

 2. اگه یکمی صبر کنیم شرط چهاردم أین است که اخوندها باید کت و شلوار و کراوات و عمامه بپوشند وبجایه مرگ بر امریکا بگویند گاد بلس امریکا

 3. شوهری که هرازگاهی بخانه می آمد،زنش را میزد؛چون این وحشی گری ادامه دار شد،همسایه ها درخانه آن مرد گردهم آمدند و اعتراض کردند که،توکه خانه نمی آیی،سرپرستی خانواده را نداری،خرجی هم که نمی دهی،چرا می زنی؟ وی درجواب گفت اگر نزنم ازکجا معلوم می شود من شوهرش و پدر خانواده هستم؟
  جمهوری اسلامی اگر این شرایط را بپذیرد،باید برود بمیرد.«ظرف چندماه سرنگون می شود».

 4. شرط چهاردهم
  امریکا باید شرط چهاردهم را وارد لیست کند. این شرط این است جمهوری اسلامی باید برود.

  تمام شرط های دیگر انجام نخواهد شد شرط چهاردهم نیز از طرف جمهوری اسلامی انجام شدنی نیست و فقط یک راه می ماند امریکا و اسرائیل به کمک مردم ایران بیایند و فقط با حمله موشکی از بالا کار را آغاز کنند مردم از پائین کار را تمام خواهند کرد.

 5. چیززیادسختی هم ازش نمیخاداخه دربرابرمردمت که اینقدردارن اذیت میشن که چیزی نیستن اینهابه جای که الکی تبلیغ کنی وخرج کنی واسه اربعین که نشون بدی مردم هنوزروفرمن بیافکری به حال این شرطهابکن اخه نمیدونم امریکاکجابوده تاحالا که اینهااینقدرجلورفتن تازه نصف کارهاشونم ننوشتن که پولهایی که ازماخوردن چی اخه یامثلا بستن سایتی مثل باشگاه خبرنگاران که وحشتناک دروغ پراکنی میکنه واسه عادی نشون دادن مملکت مگرنه این سایت هم مال پاسدارهاوبسیجی هاست

Comments are closed.