مایک پنس از طرح ایجاد ارتش فضایی آمریکا رونمایی کرد

مایک پنس تشکیل یک نیروی فضایی را فصلی تازه در تاریخ نیروهای مسلح آمریکا خواند

مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به تهدید روسیه و چین از جزئیات ایجاد  نیروی جدید فضایی ایالات متحده رونمایی کرد.

این نیرو ششمین شاخه ارتش آمریکا خواهد بود که تا سال ۲۰۲۰ دو سال دیگر ایجاد خواهد شد.

مایک پنس تشکیل یک نیروی فضایی را فصلی تازه در تاریخ نیروهای مسلح آمریکا خواند و گفت: این نیرو در راستای آمادگی برای  میدان جنگ بعدی ایجاد می شود.

به گفته مایک پنس روسیه و چین به شدت در حال کار برای توسعه توانایی های ضد ماهواره ای  هستند و آمریکا باید در فضا برتری داشته باشد.

به گزارش رویترز نیروی فضایی مسئولیت طیف وسیعی از قابلیت های نظامی ارتش آمریکا در فضا را به عهده خواهد داشت و از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به فعال کردن سیستم موقعیت یابی جهانی gps و حسگر های ردیابی موشک ها اشاره کرد.

ایجاد نیروی فضایی نیاز به تایید کنگره آمریکا دارد و برخی قانونگذاران این کشور از هزینه‌های چنین طرحی ابراز نگرانی کردند.

به گفته معاون رئیس جمهوری آمریکا هزینه اولیه این طرح برای ۵ سال ۸ میلیارد دلار برآورد شده است.

مایک پنس تاکید کرد ایجاد نیروی فضایی برای مقابله با تهدید در حال ظهور در فضا است و کنگره می‌بایست اکنون برای تامین منابع این طرح اقدام کند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا که در وزارت دفاع  سخن می گفت همچنین اظهار داشت: نیروی فضایی ایده ای  است که زمان تشکیل آن فرا رسیده است.

وی تصریح کرد: اکنون زمان شروع  فصل بزرگ و تازه ای از تاریخ نیروهای مسلح ما فرا رسیده است تا برای نبرد بعدی آماده شویم.

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: از اقدامات دشمنان به روشنی می‌توان دید که آنها همین الان فضا را به یک منطقه جنگی تبدیل کردند و آمریکا در مقابل این چالش ها پا پس  نخواهد کشید.

به گزارش آسوشیتدپرس طرح پیشنهادی وزارت دفاع آمریکا دیروزبه  کنگره این کشور ارائه شده است. رقابت های فضایی و هزینه‌های سنگین آن در زمانی که اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده در جنگ سرد رو یا روی هم قرار گرفته بودند عاقبت منجر به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی شد وامروز ایالات متحده که ابر  قدرت جهان به حساب می‌آید می کوشد در فضا نیز برتر و قدرتمندتر از دیگر کشورها باشد.