مایک پنس از کشورهای اروپایی خواست که با آمریکا همکاری کنند و از برجام خارج شوند

معاون رئیس جمهوری آمریکا: جمهوری اسلامی آشکارا و آزادانه می‌خواهد یک هولوکاست دیگر راه بیاندازد

مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا که در نشست مونیخ سخن می‌گفت، از کشورهای اروپایی خواست که با آمریکا همکاری کنند و از برجام خارج شوند.

وی افزود که وقت آن است که برای صلح جهانی و نفع مردم ایران، سه کشور اروپایی از توافق هسته ای با جمهوری اسلامی ایران خارج شوند. مایک پنس که در کنفرانس امنیت و صلح خاورمیانه ورشو لهستان نیز سخنانی ایراد کرده بود گفت: «زمان آن رسیده که کشورهای اروپایی از برجام خارج شوند. در سال ۱۳۸۸ جهان فرصت حمایت از مردم ایران و صلح جهانی را از دست داد. اما نباید این بار فرصت‌ سوزی شود. جهان باید این بار به کمک مردم ایران بیاید. اقتصاد جمهوری اسلامی ایران فرو ریخته است و مردم ایران در خیابان معترض هستند.»

مایک پنس در کنفرانس مونیخ گفت: «ایران یکی از بزرگترین تهدید های خاورمیانه به شمار می‌رود. آنها ۴۰ سال پیش در این روزها به روی کار آمدند. آنها مانند تروریست‌هایی چون حزب الله لبنان و حماس هستند. رژیم ایران در هرج و مرج سابقه طولانی دارد و حتی بر مردم خودش سخت می‌گیرد. جمهوری اسلامی ایران به زنان، همجنسگرایان  و اقلیت های مذهبی ظلم می‌کند و از زمان آیت الله خمینی آنها شعار محو اسرائیل را سر می‌دهند.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا افزود: «جمهوری اسلامی آشکارا و آزادانه می‌خواهد یک هولوکاست دیگر راه بیاندازد. در سوریه نیروهای ایرانی رژیم بشار اسد را روی کار نگاه داشته‌اند، در لبنان یک زرادخانه موشکی توسط جمهوری اسلامی برای حزب الله ساخته شده است، در یمن و عراق شورشیان از کمک جمهوری اسلامی برخوردارند. رژیم ایران چهل سال فساد به بار آورده و به مردم خود ظلم کرده است.»

آقای مایک پنس خاطرنشان کرد “پرزیدنت ترامپ به وعده خود عمل کرد و از برجام خارج شد. این توافق وحشتناک جمهوری اسلامی را از دسترسی به سلاح هسته‌ای دور نمی‌کرد، بلکه آن را به تاخیر می انداخت. جمهوری اسلامی همچنان به فعالیت های بی ثبات کننده خود ادامه داد و حتی این فعالیتها را بیشتر هم کرد.”

وی افزود: «تا زمانی که جمهوری اسلامی رفتارش را تغییر ندهد، ما می‌خواهیم فشار بر این رژیم را ادامه بدهیم. اکنون زمان آن رسیده که شرکای اروپایی ما در کنار ما و مردم ایران باشند.»

در پایان، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، با یادآوری اعتراضات مردم ایران، از کشورهای جهان خواست تا رژیم ایران را بابت رنجی که بر ایرانیان وارد می‌کند مسئول بدانند. او گفت: “من از سوی پرزیدنت ترامپ به شما قول میدهم در این راه، اگر شما با ما بایستید، ما هم با شما خواهیم بود.”