مایک پومپئو:بیت خامنه ای با تحمیل هزینه روی دوش مردم ایران خودش را ثروتمند کرده است

آقای پومپئو معتقد است تصمیم امروز دونالد ترامپ، خامنه ای را از دستیابی به منابع مالی برای گسترش ترور و سرکوب مردم ایران محروم می‌کند

مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده،  ساعاتی پس از تحریم ثروت خامنه ای از سوی پرزیدنت ترامپ با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به فرمان اجرایی رئیس‌جمهوری آمریکا، گفته که بیت رهبر جمهوری اسلامی با تحمیل هزینه روی دوش مردم ایران خودش را غنی کرده است.

به گفته وی، «بیت رهبری روی شبکه وسیعی از سرکوب و فساد نشسته است که مردم ایران را از آزادی و دستیابی به فرصت که مستحق آن هستند محروم کرده است».

آقای پومپئو افزود که تصمیم امروز دونالد ترامپ، خامنه ای را از دستیابی به منابع مالی برای گسترش ترور و سرکوب مردم ایران محروم می‌کند.

پیش از این سخنان وزیر امور خارجه آمریکا پرزیدنت ترامپ نیز در هنگام امضای فرمان تحریم اموال و دارایی های علی خامنه ای رژیم ملایان را بزرگترین حامی تروریزم در جهان خوانده بود.

به گفته وزیر خارجه آمریکا، تنها راه پیش روی رژیم ایران مذاکره به منظور رسیدن به یک توافق جامع است که «طیف وسیعی از رفتارهای بی‌ثبات کننده» این کشور را در برگیرد.

وی گفت:تا آن زمان ، کارزار ما برای انزوای دیپلماتیک و فشار حداکثری اقتصادی ادامه خواهد یافت. زمانی که رژیم ایران تصمیم گرفت تا خشونت را کنار گذاشته و دیپلماسی را با دیپلماسی پاسخ دهد، می‌داند که چطور ما را پیدا کند».

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه با امضای یک فرمان اجرایی اعلام کرد که واشینگتن «تحریم‌های سختی» علیه آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، بیت رهبری و وابستگان آنها وضع می‌کند.

همزمان استیو منوچین وزیر خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد که تا چند روز آینده جواد ظریف وزیر خارجه رژیم و همچنین هشت تن از سران گروه تروریستی سپاه پاسداران را در لیست تحریم ایالات متحده قرار خواهند داد.

یک دیدگاه

  1. درود مردم ایران شایسته جنگ وتباهی نیستند کسانی که آرامش طلب و آرام هستند کسانی که از قدیم آرام و متمدن بودند کوروش آمپراطور جهان فقط تروریست های آن زمان را می کشت و به مردم بی دفاع کاری نداشت فرهنگ ایرانی به دنیا حقوق بشر و تمدن را اهدا کرد و دانشمندان آن هم که فهمیدند اسلام دروغ و زشت است مانند فردوسی بزرگ خیام و ابوعلی سینا وغیره ولی مردم ایران در نسل پیش نفهمیده بودند اسلام چیست و آخوند چیست که خوب حالا فهمیدند چقدر آدم کشت و دزدی کرد خامنه ای فکر کرد همیشه می تواند این کار را بکند ایرانی که می گوید چون می میریم ارزش ندارد کار زشت بکنیم و دزدی و ؟آدم کشی کنیم ولی اینها عرب هستند ایرانی نیستند ایرانی که ایرانی و بقیه را نمی کشد چه خوب که پرزیدنت ترامپ کارهایی که آخوندها می خواهند انجام نمی دهد

Comments are closed.