مبتلایان کورونا در ایران از مرز ۴۰۰ هزار تن گذشت

بر اساس آماری که ظهر امروز به طور رسمی توسط وزارت بهداشت منتشر گردید مجموع  مبتلایان کورونا در ایران از مرز ۴۰۰ هزار تن گذشت.

وزارت بهداشت ادعا کرد:   از ظهر روز گذشته تا امروز، (یکشنبه )  ۱۲۸ تن جان باختند و ۲۰۸۹ تن دیگر مبتلا شدند.

سخنگوی  وزارت بهداشت می گوید : در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۲۸تن از مبتلایان جان دادند، که  ۱۲ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به   ۲۳ هزار و ۱۵۷ تن رسیده است».

خانم سیما لاری گفت:  در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۲۰۸۹ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۵۰ تن از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به   ۴۰۲ هزار و ۲۹ تن رسیده است».

لاری افزود: ۳۷۹۱ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او مانند روزهای پیشین ادعا کرد که  ۱۳ استان کشور در وضعیت قرمز و ۱۵ استان در وضعیت هشدار است.

در ادامه این خبر هدایت‌الله جمالی پور استاندار قزوین گفت: بالا رفتن میزان مسافرت‌ها و پایین آمدن حساسیت هم استانی‌ها نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موجب افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان شده است.

همچنین دکتر ابراهیم جلیلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان نیز از روند افزایشی مراجعه بیماران با علائم بالینی مشکوک به کورونا به بیمارستان های استان طی چند روز اخیر خبر داد.

او افزود: در اوایل ماه روند مراجعه به بیمارستان ‌ها کاهش یافته بود اما طی چند روز گذشته به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تجمعات و مسافرت‌ مردم در تعطیلات این روند افزایش داشته و پیش بینی می کنیم تا آخر ماه این روند افزایشی ادامه داشته باشد.

همچنین ابراهیم قادری معاون امور بهداشتی علوم پزشکی استان کردستان، گفت: در هفته اخیر افزایش موارد بستری در استان کردستان مشاهده می شود و اطلاعات پایگاه های دیده شده در شهرستان های استان نشان دهنده افزایش فعالیت ویروس است.

وی افزود: این مسأله می‌تواند ناشی از افزایش دورهمی‌ها و مهمانی‌ها، افزایش مسافرت‌ها، کاهش استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله فیزیکی باشد.

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم از شناسایی ۱۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد و گفت:  در حال حاضر ۱۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۳۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.