متولیان امامزاده ها: با ادعای وجود وضعیت سفید، بیش از یک هزار امامزاده را بازگشایی کردند

با این ادعا که وضعیت سفید است سازمان اوقاف و امور خیریه،۱۱۰۸ امامزاده را بازگشایی کرد. کارشناسان می گویند که چیزی به نام “وضعیت سفید” وجود ندارد و این کار باعث افزایش شیوع کورونا می شود.

آخوند محمد نوروزپور ـ مدیرکل اماکن مذهبی سازمان اوقاف در این باره گفت: از سوی ستاد مقابله با کورونا به ما اعلام شد که می توانیم  بقاع‌ متبرکه‌ ۱۳۲ شهرستانی که وضعیت سفید و کم‌خطر دارند را بازگشایی کنیم.

وی  تاکید کرد: بازگشایی این اماکن مذهبی به معنی عادی شدن همه امور نیست و هنوز خطر در این ۱۳۲ شهرستان برطرف نشده است، بلکه این شهرستان‌ها فقط کم‌خطر هستند.

آخوند محمد غروی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز با انتقاد از ادامه تعطیلی مساجد و اماکن مذهبی در بحران کرونا از ادامه فعالیت مسجدی در قم خبر داد که در اوج کورونا  او امام جماعتش بوده و هم اکنون نیز فعال است.

غروی گفت: دیگر “لزومی” ندارد مساجد بسته باشد و می‌توان مساجد را بازگشایی کرد تا افراد با رعایت فاصله اجتماعی اقدام به اقامه نماز کنند.

وی افزود: خودم در مسجدی که هستیم یک روز تعطیلی نماز نداشتیم و با مراقبت و رعایت جنبه‌های بهداشتی نماز برگزار کردیم و حتی در مسجد مراسم سخنرانی را هم برقرار کردیم.

این روحانی ادعا کرد طی این مدت «موردی هم از ابتلای فردی به کرونا به دلیل حضور در مسجد پیش نیامده و خودم هم با حضور یکی، دو ساعته در مسجد، مراقب بودم».

این روحانی حاضر نشده نامی از این مسجد ببرد، اما گفت مسجد مذکور در قم واقع است و در آن برنامه‌های ماه شعبان و اعیاد هم در بحران کرونا برگزار شده است.

براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی اماکن مذهبی از جمله مساجد در هفته‌های اخیر تعطیل شده و قرار است در روز‌های آینده تعدادی از مساجد در برخی شهر‌ها بازگشایی شود.