مجتبی ذوالنوری:  نیروهای امنیتی در حال بازجویی از حبیب اسیود هستند

آخوند پاسدار مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در حال «بازجویی» از حبیب اسیود، رهبر پیشین “حرکت النضال” (پیکار) هستند و پس از « دریافت اطلاعات لازم»، این زندانی به « سزای عمل خود» می‌رسد.

او گفته است اسیود، توسط «شاخه های امنیتی و اطلاعاتی» ایران در «خارج از کشور» بازداشت و به ایران منتقل شده است.

همزمان  مجتبی یوسفی، نماینده مجلس نیز از سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات به عنوان سازمان‌های دخیل در این «عملیات» نام برده است.

چهار روز پیش گروه  النضال که نام دیگر آن «جنبش عربی آزادی‌بخش الأحواز» است، اعلام کرد که رژیم اسلامی ایران حبیب فرج‌الله چعب معروف به «حبیب اسیود» رهبر پیشین این گروه را در ترکیه ربوده است.

این گروه ایران را متهم کرده است که با «همکاری یک کشور ثالث» که گفته می‌شود قطر بوده، حبیب اسیود را به ترکیه کشانده و از آنجا ربوده است.

همچنین  برخی رسانه‌ها نیز ادعا کرده‌اند که دولت ترکیه، آقای اسیود را بازداشت کرده و با دو رهبر پ‌ک‌ک که در اختیار دولت ایران بوده، معاوضه کرده است.  تاکنون  دولت‌های قطر و ترکیه به گزارش‌های منتشر شده در این زمینه، واکنشی نشان نداده‌اند.

“حرکت النضال” فعالیت‌های خود را از سال ۱۳۸۴ شروع کرده و می‌گوید برای «استقلال استان خوزستان و جدایی آن از ایران مبارزه» می‌کند.  رژیم اسلامی ایران این گروه را «تروریستی» می‌‌داند و می‌گوید این گروه مسئول حمله مسلحانه به رژه نیروهای مسلح در ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ می‌داند.

“حرکت النضال” (پیکار )  پیش از این اعلام کرده است که در این حمله که حداقل ۲۵ نفر کشته شدند، نقشی نداشته است.