مجلس، در اقدام تلافی جویانه علیه آمریکا، اجرای ده پیشنهاد ضد آمریکایی را از دولت خواستار شد

شماری از نمایندگان مجلس خواستار شده اند که رژیم به ده فقره اقدامات نمادین علیه دولت واشنگتن دست بزند

در یک تلاش آشکار از جانب مقامات حکومت اسلامی، برای تلافی جویانه در برابر فشارهای ایالات متحده، شماری از نمایندگان مجلس خواستار شده اند که رژیم به ده فقره اقدامات نمادین علیه دولت واشنگتن دست بزند.

این اقدامات، از جمله شامل تحریم برخی وسایل ساخت آمریکا و فشار بر کشورهای عرب برای توقف همکاری نظامی با ایالات متحده، و یک رشته عملیات تبلیغاتی می باشد. آن ها در طرح خود، از دولت خواسته اند که اجرای این پیشنهادها را به عهده بگیرد و در انجام آن کوشا باشد.

رئیس فراکسیون موسوم به “اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا” در این رابطه گفت : ۱۰ طرح ضدآمریکایی از تحریم آیفون تا گرفتن عوارض از نفتکش‌ها در مجلس تصویب شده که دولت موظف است آن ها را به اجرا گذارد..

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مجلس افزود: این ده طرح عبارتند از: «جهت حمایت از امنیت آب‌های سرزمینی ایران، باید دولت را  ناچار ساخت که علیه امیر نشین های عرب که میزبان پایگاه‌های نظامی آمریکا است و شرکت‌هایی که به تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا پیوستند .

همچنین در جهت جبران خسارات ناشی از اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا علیه شرکت‌های ایرانی، وپیگیری  حقوقی سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران ، و به یک سری اقدامات تبلیغاتی دست زده و در کنار وتأسیس موزه جنایات آمریکا، در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها نیز سرفصل هایی را درباره جنایات آمریکا بیاورد.

وی گفت:  «در طرح حمایت از امنیت آب‌های سرزمینی ایران، این کشور به دنبال دریافت عوارض از تمامی شناورهای منطقه است».

همچنین او درباره طرح تشکیل باشگاه کشورهای تحریم شده توسط آمریکا، اضافه کرد: ۴۳ کشور جهان تحت تحریم آمریکایی‌ها هستند.

همچنین امیرآبادی عضو هیات رئیسه مجلس ایران نیز گفت: «در طول سال ایرانی‌ها حدود یک میلیارد دلار گوشی آیفون خرید می‌کنند که در این طرح مجلس، ریجستری و خرید این گوشی‌ها را ممنوع کرده‌ایم».

حکومت ایران از هر راهی می خواهد که ارز آوری می کند از یک سو با گرفتن ۲۵۰ هزار یورو از اتباع خارجی مجوز اقامت سرمایه‌گذاری به آنها می دهد و از سویی دیگر بدنبال اجرای ده طرح به گفته آنان ضدآمریکایی است .

یک دیدگاه

  1. اوباش مسلمان نماینده مجلس فاشیستی بهتر است اول توضیح بدهند به چه حقی دریای خزر را به ارباب گاسپلتین علیل یعنی ولاد مخوف واگذار کردند بعد حرفهای شعاری تکراری چهل سال گذشته را بلغور کنند. این جانیان بالفطره با ایران و ایرانی مشکل دارند.

Comments are closed.