مجلس در واکنش به سیلی زدن عنابستانی ، از مردم طلبکار شد 

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون قضایی مجلس ، از نیروی انتظامی خواست به خاطر “ادبیات” ماموری که از علی‌اصغر عنابستانی سیلی خورد، از مردم و مجلس عذرخواهی کند.

حاجی دلیگانی در ادامه  به نیروی انتظامی هشدار داد که از عذرخواهی عنابستانی که «یک سیلی به نفس اماره خودش و یکی سیلی به دشمنان نظام و مجلس بود عبرت بگیرد و اجازه ندهد که مامورانش در هنگام اعمال قانون از چارچوب قانون تجاوز کنند»

همزمان امیرحسین قاضی‌زاده، رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، گفته است که نیروی انتظامی از عنابستانی شکایت کرده و این شکایت را “در دادستانی”» طرح کرده است.

هفته گذشته ویدیویی از یک سرباز وظیفه راهور در مرکز شهر تهران منتشر شد که می‌گفت هنگام جلوگیری از ورود خودروی عنابستانی به “خط ویژه”، این نماینده مجلس به صورت او سیلی زده است.

پس از آن، این نماینده مجلس با انتشار ویدئویی از مردم عذرخواهی کرد اما مسئولیت سیلی زدن را برعهده نگرفت.

در ادامه خبر امده است که پیشتر  محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیات رییسه مجلس، گفت که قالیباف پرونده سیلی زدن ‌علی‌اصغر عنابستانی به یک سرباز، را به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارجاع کرده است، اما موسی غضنفر آبادی سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، گفت: «از ارجاع پرونده به هیات نظارت ‌اطلاعی ندارم».