سنای ایرلند خرید محصولات اسرائیلی آبادیهای کرانه باختری را تحریم کرد

مجلس سنای ایرلند قانونی را از تصویب گذراند که به موجب آن، خرید محصولات از سرزمین های اشغالی در سراسر جهان ممنوع خواهد بود. آگاهان گفتند که هدف اصلی تصویب این قانون، ممنوع ساختن واردات محصولاتی است که در آبادی های اسرائیلی نشین در کرانه باختری رود اردن تولید می شود.

وزارت خارجه اسرائیل کوتاه مدتی پس از تصویب این قانون، سفیر ایرلند در اسرائیل را فراخواند و اعتراض دولت اسرائیل را به او ابلاغ کرد.

پارلمان ایرلند هرگز علیه جنایاتی که در حکومت اسلامی ایران و یا کشورهای عرب همسایه و در جنگ های داخلی رخ می دهد واکنشی بیان نداشته است.

دولت ایرلند به طور سنتی سیاست خصمانه ای را نسبت به اسرائیل اِعمال می کند و سازمان های طرفدار خشونت فلسطینی، در آن سرزمین از نفوذ بسیار برخوردار هستند.

خرید کالاهای تولیدی در آبادی های اسرائیلی در کرانه، در حالی مورد تحریم قرار می گیرد که یک سازمان فلسطینی به نام بی دی اس BDS با برخورداری از بودجه های کلانی که نهادهای بین المللی، عربی و غربی در اختیار آن می گذارند، اکنون چند سال است کارزار تبلیغاتی گسترده ای را برای تحریم اسرائیل در سراسر جهان به راه انداخته است.

این سازمان نه تنها برای تحریم کالاهای اسرائیلی فعالیت می کند، بلکه هرنوع تماس دانشگاهی و مبادله فرهنگی و همکاری هنری با اسرائیل را نیز هدف قرار داده است.

در تصمیم سنای ایرلند، برپایی آبادی در زمین های تصرف شده، “جنایات جنگی” توصیف گردیده است. پارلمان ایرلند هرگز قانون مشابهی درباره هیچ یک از کشورهای دیگر جهان که بر سر زمین ها با همسایگان خود اختلاف دارند، صادر نکرده است.

این لایحه را یک عضو مستقل پارلمان ایرلند، به نام خانم فرانچِس بلاک به مجلس سنا پیشنهاد کرده بود.

یک دیدگاه

Comments are closed.