مجله تایم: پرزیدنت ترامپ سیستم مالی جهان را تبدیل به سلاحی علیه تهران کرده است

به نوشته مجله تایم پرزیدنت ترامپ سیستم مالی جهان را تبدیل به سلاحی علیه تهران کرده است

مجله تایم می‌نویسد در ۶ ماه گذشته دونالد ترامپ سیستم مالی جهان را تبدیل به سلاحی علیه رژیم تهران کرده است به گونه‌ای که شرکت‌ها و موسسات مالی ترجیح می‌دهند سرمایه گذاری های شان را در ایران متوقف کنند تا اینکه ریسک خطر تحریم های آمریکا را بپذیرند.

اخیراً تهران شاهد سقوط ارزش ریال در مقابل دلار آمریکا بوده که از ژانویه نزدیک به ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

در مقابل سقوط آزاد اقتصاد ایران باعث تظاهرات سراسری در سطح کشور شده است.

در روز ۵ نوامبر دولت ترامپ سخت‌ترین اقدامات خود را انجام داد و مجازات های فلج کننده ای روی بخش نفت و سیستم بانکی و حمل و نقل و کشتیرانی رژیم تهران ایجاد کرد.

همزمان که دونالد ترامپ آخرین تحریمها علیه رژیم ایران را اعمال می‌کرد مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت رژیم ایران یک گزینه دارد رژیم ایران می تواند با کنار گذاشتن یک پیچ چرخشی ۱۸۰ درجه ای انجام دهد و مثل یک کشور نرمال و معمولی عمل کند یا می تواند شاهد فروپاشی اقتصاد خود باشد.

وزیر خارجه آمریکا به خروج بیش از صد کمپانی از ایران اشاره کرد که طرح هایشان برای تجارت با رژیم ایران را کنسل کردند.

بیش از ۲۰ کشور واردات نفت ایران را متوقف کردند که با این کارشان روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت خام از بازار کم شده است.

از سوی دیگر سوئیفت روز ۵ نوامبر گفت تعداد نامشخصی از بانک های ایرانی را از سیستم هایش تعلیق کرده و ارتباط خود را با آنها قطع می کند که باعث می‌شود اقتصاد ضعیف شده ایران از صنعت بانکی بین المللی اساسا کنار گذاشته شود و سوئیفت اعلام می‌کند که ارتباط خود را با بانک مرکزی جمهوری اسلامی قطع کرده است.

از سوی دیگر وزیر امور خارجه ترکیه مولود چاووش اوغلو اعلام کرد که آنکارا در یک همکاری نزدیک با ایالات متحده در مورد تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی قرار دارد این سخنان وزیر امور خارجه ترکیه در حالی بیان می‌شود که پیشتر رئیس جمهوری این کشور اعلام کرده بود که ترکیه با تحریم های آمریکا بر علیه ایران همراهی و همکاری نخواهد کرد.

یک دیدگاه

  1. قبل از اعمال تحریمهای کمرشکن آمریکا نیزجمهوری اسلامی ایران ورژیم فاسد ودزدآن وضعیت خوب ویا عالی هم نداشتند. آنقدرافراد بی سواد وناکارآمد بسیجی وجانباز وآزاده وسپاهی درایران در راس کاروامورمملکت وجود دارد که خودشان میدانند که چگونه کارهای روزانه مردم وتولید واقتصاد را خراب کنند زیرا رانتهای قوی نمیگذارد که ملت ایران راحت زندگی وبه کسب وکارشان برسند. حالا که تحریمهای هم اضافه شده که کاررا یکسره وخلاص کند تا از ستم وظلم بی حد وحساب رژیم فاسد ایران نجات پیدا کنیم. جناب ترامپ شروع کن الی برکت الله.

Comments are closed.