مجید انصاری خطاب به حیدر مصلحی: «تو که هستی که مصلحت ندانستی هاشمی رئیس جمهوری شود؟»

مجید انصاری، روحانی اصلاح‌طلب  و از نزدیکان خانواده خمینی طی سخنانی  در حضور جمعی از شخصیت‌های سیاسی به تندی از حیدر مصلحی، وزیر سابق اطلاعات  انتقاد کرد و گفت: “تو چه کسی هستی که مصلحت ندانستی ؟  هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور شود؟”… انصاری همچنین در مورد نفوذ بازمانده‌های انجمن حجتیه هشدار داد.

طی دو روز اخیر، واکنش‌ها به سخنان حیدر مصلحی مدام گسترده‌تر و تندتر شده است.

مجید انصاری،  عضو مجمع تشخیص مصلحت در ادامه افزود:  در دورانی که او فعالیت سیاسی را به پیروی از روح الله  خمینی شروع کرد، “مثل امروز نبود که انقلابی‌گری نان و آب داشته باشد”.

مجید انصاری در مورد “تنگ‌نظری‌های امروزی” ابراز تاسف کرد و گفت : “کجایند یاران روح الله خمینی، در صدا و سیما و مردانی که انقلاب را بنیان نهادند؟ چرا وجود هاشمی رفسنجانی باید در صدا و سیما قاچاق باشد؟”

انصاری گفت: “روزی که خبر رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی را دادند آسمان بر سر مردم خراب شد. البته ما می‌دانستیم که یک جریان نفوذ‌یافته انجمن حجتیه سعی کرده نقطۀ اقتدار مردم را هدف قرار دهد و با اطلاع رسانی ناقص برای یاران امام پرونده سازی کند و متأسفانه نهادهایی که باید بیشتر توجه نشان دهند بعضا در این دام افتادند”.

او سپس بدون اینکه از مصلحی نام ببرد گفت: “تو چه کسی هستی که مصلحت ندانستی هاشمی رئیس جمهور شود؟ جریانی که تو را فرستاد سر در آخور که دارد؟”

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت احمدی‌نژاد گفته بود  که رد صلاحیت اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳٩۲ به پیشنهاد وی انجام گرفته است.

انصاری خواستار انتشار مذاکرات شورای نگهبان شد و گفت: “مردم با این تعارضات چه کار کنند؟ با باور مردم بازی نکنیم. کاندیداها گفتند دلایل رد ما را مکتوب اعلام کنید؛ چرا اعلام نمی‌کنید؟”

مجید انصاری سه روز پیش در گفتگو با  سایت “جماران”، گفته بود: “امروزه متاسفانه یک جریانی به اسم انقلابی‌گری، و با خشونت و پرخاش، حذف رقیب از صحنه را جستجو می‌کند”.

او در عین حال از مردم خواسته که “ولو با دل پر خون، در کنار صندوق‌های رأی حاضر شوند”. هرچند که به عقیدۀ وی “فضای کشور فضای انتخاباتی نیست و همچنان فضای بلاتکلیفی و دلسردی در بخش‌هایی از جامعه به چشم می‌خورد”.