محاکمه شهردار پیشین تهران، به اتهام قتل همسرش، در دادگاه علنی آغاز می شود

نجفی متهم است که حدود دو ماه پیش  میترا استاد، همسر خود را با شلیک گلوله در خانه خود به قتل رسانده است

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت:  نخستین دادگاه رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، که به قتل همسر خود متهم شده، ده روز دیگر آغاز خواهد شد.

این سخنگو افزود که  جلسه نخست محاکمه به‌صورت علنی و در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار می‌شود.

نجفی متهم است که حدود دو ماه پیش  میترا استاد، همسر خود را با شلیک گلوله در خانه خود به قتل رسانده است. نجفی گفته است که همسرش خبرچین دیگران بوده و علیه او جاسوسی می کرده است.

سخنگوی قوه قضاییه همزمان به پرونده فعالان محیط‌زیست نیز پرداخت و گفت: «این پرونده در دادگاه است و برخی از جلسات دادگاه برگزار شده است.»

وی افزود:  از پیش گفته شده است که  مراجع امنیتی و اطلاعاتی تحقیقات تکمیلی‌ را به دادگاه ارایه دهند. با دریافت این نظر مراجع امنیتی، دادگاه‌ها ادامه خواهد یافت.

شماری  از فعالان محیط‌زیست ایران ۲ سال پیش  به دلایل نامعلوم بازداشت شدند. آن‌ها با اتهامات امنیتی مواجه شده و برخی نیز به گفته ی آنان به  «افساد فی‌الارض» متهم شده‌اند.

سام رجبی، میرحسین خالقی، هومن جوکار، طاهر قدیریان، نیلوفر بیانی، سپیده کاشانی، مراد طاهباز و عبدالرضا کوهپایه از جمله این افراد هستند.

خانواده‌های  این فعالان مدنی بازداشت شده از  شخصیت‌ها و سازمان‌های داخلی و بین‌‌المللی با ارسال نامه‌هایی به مقام‌های قضایی و دولتی حکومت ایران  خواستار آزادی این افراد شده‌اند.