محدودیت های بیشتر در مورد آمد و شد اهالی تهران و دیگر شهرهای ایران به اجرا گذاشته شد

در تهران اعلام شد که طرح مقررات سختگیرانه آمد و شد از امروز به اجرا گذاشته می شود. رئیس کمیته اجتماعی ستاد مقابله با کرونا در این باره گفت: این طرح شامل تشدید محدودیت‌ها خواهد بود؛ اول اینکه کسانی که قصد مسافرت دارند از همین الان باید سفر را لغو کنند و دوم درباره کسانی است که الان در مسافرت هستند؛ درخواست می شود که در اولین فرصت به محل سکونت خود برگردند.

حسین ذوالفقاری گفت: اگر کمکی نتوانیم به حوزه بهداشت و درمان و قطع زنجیره بیماری کنیم، نمی‌توانیم شاهد کاهش شیوع بیماری باشیم. ما هنوز به سیر کاهشی این بیماری نرسیده‌ایم. ضرورت دارد همه مردم همکاری کنند و تلاش کنیم زنجیره را قطع کنیم که در غیر این‌صورت امکانات کشور ممکن است جوابگوی تعداد بیماران نباشد.

پاسدار تیمور حسینی رئیس پلیس راه راهنمایی و رانندگی  جمهوری اسلامی نیز گفت: از امروز (پنجشنبه ) خروجی همه استانها را محدود خواهیم کرد و کسی حق خروج از استان را نخواهد داشت.

پاسدار حسینی افزود: البته استثنائاتی نیز وجود خواهد داد و به‌طور مثال شخصی از تهران به کرمانشاه سفر کرده و قصد بازگشت به تهران را دارد؛ این افراد می‌توانند به شهرهای خود بازگردند؛ توصیه این است که این افراد هر چه سریع‌تر به محل سکونت خود بازگردند