محسن رضائی: «اگر آمریکا به ایران حمله کند، ما متقابلا شهر حیفا و مراکز مهم اسرائیل را ویران می کنیم»

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، یک بار دیگر علیه اسرائیل زبان به تهدید گشود و گفت: «در صورت حمله نظامی آمریکا به ایران، حکومت اسلامی شهر حیفا در شمال اسرائیل و مراکز مهم این کشور را با خاک یکسان می کند».

این تهدید بارها از زبان فرماندهان سپاه پاسداران و مقامات امنیتی و سیاسی رژیم بیان شده، ولی در شرائط کنونی که بحران جنگی بین رژیم ایران و ارتش ایالات متحده به نقطه انفجار نزدیک می شود، جدی تر تلقی میگردید.

محسن رضایی که در گذشته دور فرمانده سپاه پاسداران بوده، توضیح نداد که چرا او شهر حیفا را برای حمله انتخاب کرده است. معمولا فرماندهان سپاه و حتی آخوندهای حکومتی، از نابودی تل آویو به عنوان مرکز بزرگ جمعیتی و اقتصادی و سیاسی اسرائیل سخن می گفتند.

حیفا یکی از بزرگترین شهرهای اسرائیل است که دست کم یک سوم از اهالی آن عرب و مسلمان هستند و معلوم نیست که آیا رضایی می خواهد آن ها را نیز نابود کند و یا حمله خود را به شیوه ای هدایت خواهد کرد که تنها، شهروندان یهودی در این شهر کشته شوند.

شهر حیفا همچنین مرکز روحانی بهائیان جهان است و باغ های آن که “بوستان ایرانی” نام گرفته در فهرست میراث فرهنگی جهانی قرار دارد.

محسن رضایی که ظاهرا در واکنش به سخنان پرزیدنت ترامپ در مورد حمله به ۵۲ هدف حساس “نظامی و فرهنگی” در ایران سخن می گفت، در همایش مرگ قاسم سلیمانی، متقابلا ادعا کرد که در چنین وضعی، رژیم ایران شهر حیفا و مراکز مهم اسرائیلی را ویران خواهد ساخت.

مقامات نظامی رژیم ایران، همیشه در رابطه با نزاع خود با ایالات متحده، امنیت اسرائیل را وسیله قرار داده اند. از دیدگاه آن ها، ایالات متحده برای امنیت و موجودیت اسرائیل اهمیتی حتی فراتر از منافع امنیتی خود قائل است. بر اساس این فرض، اگر رژیم ایران اسرائیل را مورد تهدید قرار دهد، آمریکا را از حمله باز می دارد.

رهبران ایالات متحده همیشه تاکید کرده اند که حفظ امنیت اسرائیل یکی از اولویت های آنان می باشد، ولی بی تردید آن ها این امر را بالاتر از امنیت و مصالح خود قرار نمی دهند.

یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران اخیرا گفته بود: «ما از مدت ها پیش قصد داشته ایم اسرائیل را نابود کنیم، ولی آمریکا اجازه آن را نمی دهد».

محسن رضایی در همایش مرگ قاسم سلیمانی، به تمجید از او پرداخت و از جمله گفت که سلیمانی پس از خمینی و خامنه ای سومین “قهرمان بین المللی” رژیم بوده است. او گفت که سلیمانی در آن چه که جبهه مقاومت نامید، (و منظور سازمان های تروریستی وابسته به ایران است) سلیمانی به یک قهرمان مبدل شده بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ادامه سخنانش، خطاب به پرزیدنت ترامپ گفت:«در مورد انتقام جویی از ترامپ و سربازانش، جمهوری اسلامی ایران کاملا مصمم است و اگر ترامپ بخواهد به ایران حمله کند، مطمئن باشد که ما متقابلا حیفا و مراکز مهم اسرائیل را با خاک یکسان خواهیم کرد».

بنیامین نتانیاهو هفته پیش ارزیابی کرد که ارتش اسرائیل هشتمین ارتش نیرومند جهان است. فرماندهان ارشد اسرائیل نیز گفته اند که به پیمان نظامی با ایالات متحده نیازی نیست و اسرائیل به تنهایی قادر است در برابر همه دشمنان خود بایستد.

7 دیدگاه‌

 1. محسن رضایی غلط کرده با هفت جد و ابا، و رهبر ساندیسمی ش، من به عنوان ایرانی واقعی یار و یاور اسراییل هستم.به هرحال اسراییل آنقدر قوی هست که از پس دجال ها بر بیاد. رضایی و مزدوران دیگر در حرف مفت زدن بسیار فعال هستند و در عمل صفر

 2. موشکهای قراضه سپاه حتی به مرزهای اسرائیل نیز نخواهد رسید در حالی که کاخ خامنه ای با خاکستر یکسان شده است.
  اگر شما نامردها مردید که نیستید پس پاسخ حمله آمریکا را بدهید؛ رهبر یاوه گوی شما که عربده آتش زدن برجام را میکشد سه سال است که حتی جرات خروج از برجام را ندارد.
  پس بروید و بمیرد و از این یاوه گوییها دست بردارد؛ آمریکا مانند مردم له شده و بی دفاع ایران نیست؛ ای احمق ها.

 3. محسن رضایی زورت به کدخدا نمیرسه چرا افراد ساکن محله های دیگر را ازبین میبری؟؟ کسی دیگری یک جنایتکاروشکنجه گر سپاه را کشته وبه تلافی اون کشور وملت دیگری را هدف قرارمیدهی.؟؟ تازه اگر آمریکا به قاسم سلیمانی حمله نمیکرد بدان که آه وناله خانواده های ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کشته شده توسط سپاه وتعداد ۱۰/۰۰۰ نفر زندانی وشکنجه شده وحبس شده دامن این فرد را میگرفت وبا تیر غیب کشته میشد و آنوقت به درجه مهم شهادت هم نمیرسید حالا بازحقوقش چندین برابرشده وبرای چاپیدن بیشتر توجیه داره. تو چقدرنفهمی.

 4. من به ارتش اسرائیل توصیه میکنم از همین حالا به صورت گسترده تمام پایگاه های رژیم خامنه ای را در سوریه و لبنان نابود کند با حمله پیشگیرانه و در صورت ضرورت حمله به خاک ایران علاوه بر پایگاه های سپاه ،مناطق اسکان خانواده های آنها را بمباران وسیع نماید بگونه ای که تمام پرسنل رسمی سپاه یا کشته شوند و یا از میدان بدر شوند و بعد از این مناطق تمام مراکز آخوندها را در حوزه های علمیه در تمام شهرهای بزرگ دقیقا شناسائی و مختصات ارضی آنها را دقیقا مشخص نماید و با بمب ها و موشک های هوشمند نابود کند و چنانچه ارتش رسمی ایران واکنشی نشان داد پادگانهایش را نابود کند .

 5. آقای محسن رضایی یک دولت مستقل یعنی آمریکا یک تروریست را که دستش به کشتارآمریکاییان وخود ایرانیان وخود عراقیهای معترض آلوده بوده کشته حالا شما میخواهید ازیک کشوردیگری انتقام بگیرید؟؟ چقدربی شعورهستید وحیف نان وصدها میلیون تومان حقوق ماهیانه ات که بیایی چنین رجز بخوانی؟؟

 6. ” …که به پیمان نظامی با ایالات متحده نیازی نیست و اسرائیل به تنهایی قادر است در برابر همه دشمنان خود بایستد.”

  در نبرد ۳۳ روزه همه دیدن که -با وجود پشتیبانی هم پیمانان تون- به چه خفتی دچار شده بودین. صد البته حساب شهروندان بیگناه اسراییل از دولتمردان حریص، نابخرد و گستاخش جداست. مطمئن باشین که کوچکترن ترقه بازیتون تو خاک ایران، مصادف میشه با پایان کار دولت صهیونیستی تون.

Comments are closed.