محسن رضایی در واکنش به آزادی سوپر نفتکش توسط بریتانیا: «واکنش بعدی ما کوبنده تر خواهد بود»

پاسدار رضایی در توئیتی نوشت: رفع توقیف گریس – ۱ پیام روشنى از قدرت بازدارندگی ایران اسلامی به همگان بود. محموله نفت ما باید بسلامت به مقصد برسد

پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در واکنش  به رفع توقیف نفتکش ایرانی گریس – ۱ هشدار داده و گفت : بریتانیا مواظب باشد .اشتباه بعدی او  پاسخی سخت تر به دنبال خواهد داشت.

اشاره رضایی به این واقعیت بود که به دنبال توقیف سوپر نفتکش ایرانی در جبل الطارق، سپاه پاسداران یک نفتکش بریتانیایی را ربود تا بتواند با بریتانیا معامله پایاپای انجام دهد. ولی رژیم ایران ادعا کرده بود که علت توقیف آن کشور، تخلفات آن در نزدیکی تنگه هرمز و آسیب رسانی به یک قایق بوده است – امری که اکنون خود سران رژیم اعتراف می کنند که تنها، یک بهانه بوده است.

پاسدار رضایی در توئیتی نوشت: رفع توقیف گریس – ۱ پیام روشنى از قدرت بازدارندگی ایران اسلامی به همگان بود. محموله نفت ما باید بسلامت به مقصد برسد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح نداد که مقصد این نفتکش کجا بوده است. وزارت خارجه حکومت ایران ادعا کرد که مقصد این کشتی، سواحل سوریه نبوده، ولی حاضر نشد بگوید که مقصد نهایی چه بوده است.

نفتکش گریس-۱  پیشتر به علت حمل نفت خام به سوریه که  ناقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه بوده است توسط نیروی دریایی بریتانیا در تنگه جبل الطارق توقیف شد.که دادگاه عالی جبل‌الطارق ۴ روز پیش  حکم آزادی نفتکش گریس-۱ با نام جدید (آدریان دریا) را صادر کرد.

یک دیدگاه

  1. تو و جمهوری عربی شیعه تو مال و منال ایرانی ها را بین کشورهای عرب پخش میکنید. خمینی زمانی که سخنرانی اولش را در قبرستلن میکرد گفت که ایران غننیمت جنگی است و باید بین مستضعقان عرب تقسیم بشود. تو هم که قیافه ات به ایرانی ها نمیخورد. معلوم نیست کی وارد ایرانت کرده اند و زبان پارسی یادت داده اند که کمک کنیی که علی شیره ای کاری که خمینی شروع کرده بود تمام کند. راستی خمینی گور به گور شده که هندی زاده بود نمیدانم چرا از هندوستان مایه نگذاشت که به خورده عرب ها بده؟

Comments are closed.