محسن رضایی: «مجلس جایگاه خود را از دست داده و به یک نهاد فرعی مبدل شده است»

محسن رضایی  در حالی درباره تبدیل نقش مجلس به نقشی فرعی سخن گفته است  که به گفته برخی از نمایندگان مجلس از جمله علی مطهری، خود مجمع تشخیص به مانعی برای تصویب قوانین در مجلس بدل شده است

یک مقام ارشد حکومت ایران اعتراف می کند که در ساختار سیاسی کنونی در ایران، مجلس شورای اسلامی، مقام و اعتبار خود را از دست داده است. این ارزیابی بدون اعتراف به این واقعیت است که علی خامنه ای، هرگاه که اراده کرده، مجلس را دور زده، که یک نمونه آن، سه برابر کردن نرخ بنزین، بدون مطرح ساختن آن در مجلس بود.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این رابطه گفت: «مجلس شورای اسلامی جایگاه خود را از دست داده و نقشی فرعی پیدا کرده است». او در توضیح این ارزیابی افزود: «رویه کنونی مجلس دهم در تصمیم‌گیری‌ها و بدون قدرت عمل کردن آن، باید تغییر کند».

پس از افزایش ناگهانی قیمت بنزین، انتقادها از نقش نداشتن  و بیهوده بودن مجلس در این موضوع و تصویب قوانین در نشست سران سه قوه بدون مشورت با نمایندگان مجلس افزایش یافته است.

گفته شده است که این انتقادها از طرف خود نمایندگان شروع شد و در همان روزهای آغازین اعتراضات آبان‌ماه پروانه سلحشوری در توییتی به کنایه پیشنهاد تعطیل کردن مجلس را مطرح کرد.

پروانه سلحشوری گفته است : شماری از نمایندگان هیجانی برخورد می کنند ، متاسفانه مجلس  خانه مردم نیست. شما، اگر مطالبات و نظر گروهی خاص را منتقل کنید، هیچ مشکلی ندارید، اما اگر بخواهید حرف مردم را بزنید، قطعا با مشکل مواجه خواهید شد.

محسن رضایی  در حالی درباره تبدیل نقش مجلس به نقشی فرعی سخن گفته است  که به گفته برخی از نمایندگان مجلس از جمله علی مطهری، خود مجمع تشخیص به مانعی برای تصویب قوانین در مجلس بدل شده است.

حسین راغفر استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا تهران خطاب به  موضعگیری های بدون کارشناسی پاسدار محسن رضایی گفت: با این سیاست‌های اقتصادی  غلط باید منتظر انفجارهای بزرگتر بود. ژنرال‌های فاسد در همه محافل تصمیم‌گیری از سازمان برنامه و بودجه گرفته تا مجمع تشخیص مصلحت نفود دارند و نمی‌گذارند احدی منافع آنها را تهدید کنند. به نظر من باید هر چه زودتر درمورد این افراد باید افشاگری صورت گیرد.

روح الله خمینی پیشتر در باره مجلس گفته بود  : مجلس جایگاهی برای برآوردن خواسته های مردم است .مجلس باید بتواند گامهای بلندی در حل معضلات محرومین و پابرهنه‏ ها بردارد

2 دیدگاه‌

  1. این مجلس انتخابی نیست،بلکه انتصابی و نمایشی است. همتون از دولت تا مجلس عروسک خیمه شب بازی خامنه‌ای جلاد هستید. شرم بر شما.

Comments are closed.