محسن رضایی:  من آماده ام  تا با اجرای بیانیه گام دوم رهبری درآمد سرانه هر ایرانی را به ۵۰ هزار دلار برسانیم

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام،  فرمانده پیشین سپاه پاسداران،  در سخنانی در “جمع جوانان جمعیت گام دوم انقلاب” گفت  که اگر اقتصاد کشور راه بیفتد، درآمد سرانۀ هر ایرانی اقلاً پنجاه هزار دلار می شود.

پاسدار رضایی گفت:  “در کشورداری و امنیت پیشرفت کرده ایم، اما در زندگی مردم، گرفتاری های معیشتی و حالا هم در مقابل شیوع بیماری کرونا” با مشکلات روبرو شده‌ایم. بال سیاست تکمیل شده، اما، بال زندگی ضعیف است” و به این ترتیب رژیم  ایران عملاً یک بال دارد.

این فرمانده پیشین سپاه  نگفته که چگونه و کی قرار است  “بال اقتصاد و معیشت مردم” هم تکمیل شود.

او در ادامه مدعی شد  که بیانیۀ موسوم “به گام دوم” خامنه ای  برای تقویت همین بال نوشته شده، او تاکید کرد که  این بیانیه را رهبری نه خطاب به مسئولان بلکه برای  مردم ایران نوشته و از آنان خواسته است که خود برای بهبود اقتصاد و معیشت خویش بکوشند.

طبق آمارهای بین المللی دو سال پیش اقتصاد ایران به حال رکود رسید و میزان تولید در ایران کم شد و در حالی که خامنه ای سال ۹۹ را جهش تولید نامید در ایران جهش کورونایی بیشتر دیده شد تا جهش تولید و اقتصادی . همه  کارخانه ها تعطیل و بر شمار بیکاران افزوده شد اما جهش تولیدی دیده نشد.

رضایی گفت: “مخاطب اصلی بیانیۀ گام دوم خود ملت ایران است. اگر مخاطب حکومت بود خامنه ای  این سند را به قوای سه گانه ابلاغ می کرد.”

رضایی نگفته است که مردم ایران وقتی امکاناتی ندارند، چگونه می توانند به این تلاش برسند

پاسدار رضایی در ادامه گفته است : همه چیز “برای این جهش و تحول آماده است.” البته  شرط تحقق چنین سناریویی، را تسلط ایران “بر بازارهای منطقه” و گسترش “نفوذ فرهنگی” آن از خاورمیانه تا شبه قارۀ هند دانست.

او در عین حال افزوده حکومت اسلامی ایران طی چهل سال گذشته در زمینۀ اقتصاد و بهبود معیشت مردم دستاوردی نداشته است.

منظور از مرحله دوم چیزی است که خامنه ای انرا سال تولید جهش خوانده بود و گفته بود که سال ماقبل  آن سال افزایش تولید بوده و امسال ، باید سال جهش تولید باشد این در حالی که در هر دو سال رشد تولید ی در ایران دائما پایین تر آمده است

«نفوذی ها مانند موریانه به امنیت ما فشار می آورند….

تکرار دولت های گذشته، ادامه مشکلات است و دردی از جامعه را درمان نمی کند. دولت های نو و راهی نو را باید در اقتصاد و فرهنگ در پیش بگیریم. من به عنوان یک سرباز انقلاب در کنار شما جوانان خواهم بود».

گمان می رود که محسن رضایی نیز که پیشتر یکی از فرمانده هان سپاه پاسداران بود مانند محمد باقر قالیباف و ابراهیم رئیسی می خواهد در انتخابات ریاست جمهوری که حدود شش ماه دیگر رقم می خورد خود را نامزد سازد .