محسن رضایی نیز ادعا کرد که در صورت حمله آمریکا، خاورمیانه به آتش کشیده می شود

محسن رضایی، که در گذشته فرمانده سپاه پاسداران بوده، درگفتگویی با شبکه تلویزیونی دولتی ایران، گفت:  « اگر ایالات متحده کوچک‌ترین اقدامی انجام دهد، همه منطقه آتش می‌گیرد»

یک مقام دیگر نظامی و امنیتی رژیم ایران تهدید کرد که اگر ایالات متحده رژیم ایران را مورد حمله نظامی قرار دهد، شعله های آتش جنگ، سراسر خاورمیانه را فرا خواهد گرفت.

این بار، پاسدار محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که زبان به تهدید گشود و از جمله گفت:  «اگر آمریکا به ایران حمله کند همه منطقه آتش می گیرد ». حسن نصرالله سرکرده گروه تروریستی حزب الله لبنان نیز، هفته پیش عین همین سخنان را بیان کرده بود.

آگاهان امور می گویند که رژیم ایران با انتشار این گونه هشدارها، می کوشد دولت آمریکا را بترساند و همچنین کشورهای اروپایی و امیرنشین های عرب را دچار هراس کند، تا شاید آن ها نیز ایالات متحده را زیر فشار بگذارند که از حمله نظامی به ایران منصرف شود.

رهبران ایالات متحده در هفته های اخیر بارها گفته اند که قصد جنگ با حکومت ایران را ندارند و تنها هدف آن ها واداشتن رژیم ایران به متوقف ساختن برنامه های موشکی و دخالت های جنگی در کشورهای همسایه، و یاری رسانی به ترور فلسطینی و عربی و اسلامی در منطقه می باشد.

محسن رضایی، که در گذشته فرمانده سپاه پاسداران بوده، درگفتگویی با شبکه تلویزیونی دولتی ایران، گفت:  « اگر ایالات متحده کوچک‌ترین اقدامی انجام دهد، همه منطقه آتش می‌گیرد».

حسن نصرالله، پیشتر گفته بود: «جنگ علیه ایران، در محدوده آن کشور باقی نمی ماند، بلکه آتشی است که سراسر منطقه را شعله ور خواهد ساخت».

فرمانده پیشین سپاه پاسداران افزود:« آمریکایی‌ها بارها از ما خواستند تلفن قرمز داشته باشیم، همان طور که بین روس‌ها و آمریکایی‌ها در سوریه تلفن قرمز وجود دارد اما در حال حاضر بین نیروهای آمریکا و ایران “تلفن قرمز” نیست و این احتمال وجود دارد که وقتی نیروهای دو طرف به هم نزدیک شوند، هر آن بر اثر یک اشتباه آتشی شروع شود.»

حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت و امور خارجی مجلس، قبلا پیشنهاد داده بود که برای جلوگیری از تنش نظامی بین ایران و ایالات متحده و جلوگیری از بروز یک جنگ ناخواسته بین دو کشور یک “میز قرمز در عراق یا قطر” ایجاد شود.

فرانک مکنزی، فرمانده ارشد نیروهای ایالات متحده ، پیشتر گفته بود که تصور می رود حکومت ایران تصمیم دارد در واکنش به تقویت نظامی آمریکا در منطقه، از موضع خود عقب‌نشینی کند و به بازنگری در محاسبات خویش بپردازد.

محسن رضایی در ادامه سخنان خود افزود:  «باید با مقاومت انقلابی و فعال به نتیجه برسیم تا آمریکا دیگر به فکر تحریم علیه ما نیفتد».

او درباره این سخنان خود توضیح بیشتری نداد، ولی حکومت ایران از واژه “مقاومت” برای توصیف سازمان های ترور استفاده می کند. علی خامنه ای نیز در هفته پیش به گروه هایی که “مقاومت” می نامند اشاره کرد و تلویحا گفت که توان آن ها از بمب اتم نیز بیشتر است.

یک دیدگاه

Comments are closed.