محسن رضایی وعده داد : اگر نامزد شدم کاری خواهم کرد کسی وجود نداشته باشد که بیاید انتقاد کند

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نشست خبری با رسانه های داخلی در ارتباط با انتخابات ۱۴۰۰ گفت: به بسیاری از دوستان سیاسی می‌گویم باید الگو ارائه بدهید به طوری‌که رئیس‌جمهوری، دولت و برنامه آن مشخص باشد، چرا که دیگر مردم زیر بار شعارهایی که عمل نمی‌شود، نخواهند رفت. مردم می‌خواهند از آینده اطمینان پیدا کنند.

وی ادعا کرده است که در سومین دوره نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری از تجربه گذشته اش استفاده می کند

پاسدار رضایی درباره احتمال کاندیدتوری‌اش در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: در ارتباط با انتخابات هنوز زود است اظهارنظر کنیم. اگر برای ورود به انتخابات تصمیم گرفتم و اعلام کاندیداتوری کردم خواهید دید کاری خواهیم کرد که یک نفر بیکار نماند و اصلا کسی وجود نداشته باشد که بیاید انتقاد کند.

وی به تقلید از میرحسین موسوی که در ابتدای کاندیداتوری اش در سال ۸۸ گفته بود که من داشتم زندگی ام را می کردم اما دیدم مردم ایران به من نیاز دارند و کشور دارد نابود می شود گفت : احساس خطری که از ناحیه اقتصاد کردم من را به این وادی کشاند. در غیر این صورت هم رشته تحصیلی اصلی بنده پیش از انقلاب مکانیک بوده و هم تجربه طولانی که در موضوعات نظامی و سیاسی داشتم مسیر دیگری داشت.

رضایی افزود: اما زمانی که احساس کردم در مسئله اقتصاد ملت ما مشکل پیدا می کند و کشور با مشکل روبرو می شود سال ها است خود را آماده کرده ام که خدمت کنم.

وی گفته است : فکر می کردم سال های پس از جنگ و سال ۸۴ فرصت را به دیگران بدهیم تا شاید بتوانند کاری کنند اما در سال ۸۸ خطر را خیلی نزدیک دیدم و تا آخر ایستادم و هم اکنون داخل خطر هستیم و دو سال است که شدیدترین تحریم ها علیه ما اعمال می شود.

رضایی در ادامه ادعا کرد : هیچگاه در کمک به دولت ها دریغ نکرده ام و همیشه هم به دولت آقای خاتمی و هم به دولت آقای احمدی نژاد پیشنهاد داده ام. حتی در بحث یارانه ها برای اینکه از این حالت خارج شود مفصل با آقای احمدی نژاد صحبت کرده ام و قبل از تصویب قانون یارانه ها نامه سرگشاده ای به آقای احمدی نژاد و لاریجانی نوشتم و از آنها خواستم حداقل ۶ ماه با تاخیر اجرا کنید تا مطالعه بیشتری صورت بگیرد. بنده همواره به دولت ها مشورت داده ام.

رضایی در ادامه گفت:  گنجی های جدیدی در انقلاب پیدا شده اند. امثال اکبر گنجی ها خود را طرفدار امام قلمداد می کردند به طوری که وی در یک دیالوگی با من در سپاه تهران گفت شما ضد ولایت فقیه هستید و حرف های امام را گوش نمیدهد. اما اولین کسی که در مقابل پیام امام ایستاد خود این فرد بود. و کسی که خیلی خودش را طرفدار امام نشان می داد وقتی امام فرمود که محسن رضایی مورد علاقه و تایید من است از سپاه خارج شد.

وی افزود: پدیده اکبر گنجی را به این منظور مطرح کردم چون کسانی هستند که زبانی به صورت افراطی از نظام دفاع می کنند ولی از نوعی تحجر جدید برخوردار هستند.

رضایی در ادامه گفت: خطر دیگری هم حس می کنم و آن خطر منازعات سیاسی است. من نگرانم با آرایش جدیدی که در انتخابات به وجود آمده ما یک منازعه شدید سیاسی پیدا کنیم و زندگی مردم زیر دست و پای آنها له شود.