محسن رضایی: پس از هلاکت قاسم سلیمانی به دست آمریکائیان، دنبال بهانه ای بودیم تل آویو را ویران کنیم

علی خامنه ای در آخرین نطق خود ادعا کرده گفت که رژیم او مایل نیست با هیچ کشوری وارد جنگ شود ولی در راه به دست آوردن قدرت است که بتواند از خود دفاع کند. یک روز پس از این سخنان رهبر حکومت، مصاحبه ای با محسن رضایی در تلویزیون عرب زبان “المیادین” انتشار می یابد که دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در آن از جمله می گوید: «دنبال بهانه ای بودیم که تل آویو را با خاک یکسان کنیم.

این نخستین بار نیست که فرمانده پیشین سپاه پاسداران، این چنین اسرائیل را به جنگ و نابودی تهدید می کند. او یک ماه پیش نیز در سخنانی گفته بود که رژیم ایران قادر است با شلیک چند موشک، شهر حیفا در شمال اسرائیل را نابود کند.

محسن رضایی توضیح نداده بود که چرا شهر حیفا را به عنوان هدف نابودی انتخاب کرده است، زیرا در آن جا بیش از یک سوم از اهالی، مسلمانان و مسیحیان عرب هستند که شهروندان پرافتخار کشور اسرائیل محسوب می شوند و از مقام اجتماعی برجسته ای در اسرائیل برخوردار هستند.

در این مصاحبه، رضایی از استراتژی دراز مدت رژیم ایران برای رویارویی نظامی با آمریکا سخن گفت و از جمله اظهار داشت که اگر ایالات متحده در واکنش به حمله موشکی سپاه پاسداران به قرارگاه نظامی آمریکایی عین الاسد در عراق واکنش نظامی نشان می داد، سپاه پاسداران چند نقطه را دوباره به موشک می بست و از جمله، تل آویو را با خاک یکسان می کرد.

دبیر محمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با “المیادین” در توضیح این بخش از سخنان خود گفت: «ما دنبال بهانه ای بودیم که تل آویو را با خاک یکسان کنیم» و افزوده گفت: «شک نکنید که ما حتما تل آویو را با خاک یکسان می کردیم. اصلا ما دنبال بهانه بودیم که این ها یک کاری انجام بدهند که ما بهانه ای پیدا کنیم که اسرائیل را بزنیم».

محسن رضایی و شمار زیادی از فرماندهان سپاه پاسداران بارها تهدید کرده اند که اگر ایالات متحده به مجازات نظامی علیه آن ها دست بزند، اسرائیل و به ویژه شهر تل آویو را به موشک خواهند بست و آن را با خاک یکسان خواهند کرد.

شماری از فرماندهان سپاه، حتی ادعا کرده بودند که علت دوری ایالات متحده از درگیری نظامی با ایران، آن است که بیم دارد امنیت اسرائیل و خاک این کشور هدف قرار گیرد.

محسن رضایی ادعا کرد که اسرائیل نیز در هلاکت قاسم سلیمانی به دست نیروهای آمریکایی نقش داشته و پرواز او از دمشق به بغداد را به آمریکائیان اطلاع داده بود.  او گفت: «ما به دنبال این بهانه بودیم که آمریکایی ها بهانه بدهند که ما همین طور که عین الاسد را زدیم، تل آویو را نیز بزنیم.

یادآوری می شود که در حمله سپاه پاسداران به قرارگاه عین الاسد، با آن که پانزده موشک شلیک شده بود و اکثر آن ها به آن قرارگاه اصابت کرد، ولی آسیب وارده جزیی بود و هیچ سرباز آمریکایی کشته نشد و تنها شصت نفر از تکان مغزی شکایت کردند و مورد درمان قرار گرفتند.

2 دیدگاه‌

  1. پیشنهاد میکنم زندگینامه این گدای مفلوک را بررسی کنید که اگر در سال ۵۷ در ایران اتفاقی نیفتاده بود امثال این جانور که به آلاف و علوفی رسیدند هنوز به دنبال لقمه نانی سگ دو میزدند هم خودش هم خانواده اش کاسه گدای در دست داشتند. این مفلوک بارها و بارها درمقاطع مختلف از سوراخ خود بیرون میاید و هر بار گوه هر فشانی میکند. توجه نکنید جواب ابلهان خاموشی است

  2. رژیم جمهوری اسلامی همیشه زبان تهدید دارد که این ناشی از تهی و خالی بودن این رژیم است.
    کسانی که مردم بی دفاع خودشان را در خیابان با دوشیکا و گلوله مورد اصابت قرار می دهند به خوبی می دانند گه از درون پوسیده شده اند و با کوچکترین جنبش مردمی فرو می ریزند.آنها از فرو پاشی می ترسند و مانند کسی که در حال سقوط است به همه جا چنگ می اندازند.غافل از اینکه سقوطشان حتمی است.
    به همین خاطر تنها کاری که می توانند انجام دهند تهدید مردم خودشان و دیگر کشورهاست.ولی نمی دانند که دیگر زور گویی و تهدید در جهان امروز جایی ندارد و نابودی شان نزدیک است.
    این را بدانید که مردم ایران صلح طلبند و خواهان جنگ با هیچ کشوری نیستند و دوست ندارند انسانهای بی گناه قربانی سیاست های شوم حکومتشان شود.به همین خاطر مبارزاتشان را تا نابودی این رژیم ادامه می دهند.

Comments are closed.