محسن رفیق دوست فرمانده پیشین سپاه پاسداران می گوید: رییس جمهوری آینده در ایران باید سپاهی باشد

محسن رفیق‌دوست، از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران و وزیر پیشین سپاه در دولت، خواستار به قدرت رسیدن یک رئیس جمهور نظامی (سپاهی) در انتخابات آینده در ایران شد و گفت: «سپاه نه اصولگراست نه اصلاح طلب اما یک فهم و بینش سیاسی دارد.»

محسن رفیق دوست با تاکید بر این که « من یک نظامی هستم و سابقه قلع و قمع زیادی دارم»، ادامه داد: «من همین کار را در جاهای مختلف به روش نظامی انجام دادم و به سود رسیدم؛ الان دلار ۲۶ هزار تومان شده است، شاید اگر یک نظامی بیاید و با قدرت بتواند به مرکب عنان گسیخته سرکش افسار بزند بتواند مردم را از این وضع نجات دهد».

او با دفاع از به قدرت رسیدن یک رییس جمهوری نظامی در ایران گفت: «الان با توجه به وضع موجود اگر [مردم] تشخیص دهند که شاید یک نظامی بتواند این وضع لجام گسیخته را که از دست در رفته است را درست کند، از رییس جمهوری نظامی  استقبال می کنند».

رفیق دوست تاکید کرد:   فرماندهان سپاه پاسداران نه اصلاح طلب و نه اصولگرا هستند. آنها فقط پیرو رهبر حکومت ایران هستند.

او درحالی این سخنان را بیان می کند که  میزان مشارکت مردم در آخرین انتخابات حکومت ایران  بسیار کم بود، اما در عین حال می گوید که « نگران میزان مشارکت در انتخابات نیستم».

رفیق دوست در حالی این اظهارات را بیان می کند که بر اساس قانون اساسی حکومت ایران ، نیروهای نظامی حق مداخله در سیاست را ندارند.

اما باید یادآور شد که هم اکنون  ریاست قوه مقننه ایران در اختیار یکی از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران است و این گروه نظامی که از سوی آمریکا یک «گروه تروریستی» شناخته شده، بخش‌های عمده اقتصاد ایران را در اختیار دارد.

همچنین از برخی از چهره‌های سپاه پاسداران نظیر پرویز فتاح به عنوان نامزد انتخابات آینده ریاست جمهوری اسلامی ایران نام برده می‌شود.

پرویز فتاح (سیاستمدار ایرانی، رئیس بنیاد مستضعفان و عضو هیئت امنای کمیته امداد و عضو سپاه پاسداران و مدیر عامل بنیاد تعاون سپاه هم بوده است.