محل استقرار نیروهای آمریکا در فرودگاه بین‌المللی بغداد هدف حمله راکتی قرار گرفت

مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که فرودگاه بین‌المللی بغداد بامداد امروز (آدینه) هدف حملات راکتی قرار گرفت و به گفته منابع امنیتی عراق دست‌کم سه راکت به بخش نظامی این فرودگاه از جمله محل استقرار نیروهای نظامی آمریکا اصابت کرد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی در عراق در این باره نوشته است  که در جریان این حملات راکتی دست‌کم سه راکت به محل استقرار نیروهای آمریکایی در فرودگاه بین‌المللی بغداد اصابت کرده است.

در این گزارش آمده است :  از سقف یک خانه مسکونی در محله فرات بغداد فرودگاه بین‌المللی این شهر را هدف قرار دادند.

در بیانیه  مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق آمده که در جریان این حملات، ۳ راکت به محوطه فرودگاه بغداد اصابت کرده است که از این ۳ راکت، یکی به نزدیکی زندان مرکزی الکرخ اصابت کرد، راکت دوم به یک میدان خالی در محوطه آکادمی ضد تروریسم برخورد کرد و راکت سوم نیز به نزدیکی مقر یک هنگ واکنش سریع اصابت کرد.

مقام‌های عراقی تاکید کردند که حملات راکتی به فرودگاه بغداد با وجود اصابت دست‌کم سه راکت به محوطه فرودگاه بغداد، تلفات جانی نداشته است.

نیروهای امنیتی عراق گفتند که از هشت راکت آماده شده برای انجام این حمله، سه راکت به سوی فرودگاه بغداد شلیک شده است ولی پنج راکت دیگر در محل پرتاب راکت‌ها پیدا شده و مهاجمان فرصت شلیک آن را نیافته‌اند.

در بخشی از این بیانیه آمده است  که نیروهای نظامی امنیتی عراق اکنون در دو جبهه درگیر مبارزه‌اند و در حالی که در برخی مناطق این کشور بر مبارزه با داعش تمرکز دارند، برخی گروهای شبه‌نظامی غیرقانونی در بغداد به بمب‌گذاری و حملات راکتی علیه منافع و مردم عراق اقدام می‌کنند.

پیشتر نیز بارها شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی به عنوان حملات به منطقه سبز بغداد و همچنین پایگاه‌های نظامی مختلف عراق که برخی از آنها محل استقرار نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکاست و همچنین حملات به فرودگاه بغداد معرفی شده‌اند.

در ماه‌های اخیر دوبار نیز فرودگاه اربیل در اقلیم کردستان عراق مورد حملات مشابه راکتی قرار گرفته است و در یکی از این حملات دست‌کم دو پیمانکار نیروهای آمریکایی کشته‌شدند.