محمدباقر قالیباف، کورونا گرفت

محمدباقر قالیباف، که بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی از  بیمارستان های مبتلایان به کورونا  و مناطق آلوده به این ویروس دیدار می کرد، اکنون  آزمایش کرونایش مثبت شده و در قرنطینه است.

قالیباف بامداد امروز(چهارشنبه )  در صفحه توییتر خود نوشت: «یکی از همکاران دفترم به کرونا مبتلا شد، نیمه‌شب پاسخ تست من هم اعلام و کرونا مثبت شد. در حال حاضر در قرنطینه هستم و به امید خدا، پیگیر امور و وظایف محوله خواهم بود.»

پیشتر نیز حسن روحانی جلسه سران قوا را به دلیل بازدید قالیباف از بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان خمینی تهران، لغو کرده بود.

علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر روحانی، نیز در این باره گفته بود که به دلیل  نقض این دستورالعمل ویژه  توسط قالیباف جلسه سران سه قوه لغو شده است.

این مقام دولتی تاکید کرد که علی خامنه‌ای ، به دلیل رعایت این دستورالعمل هاست که ماه‌ها برنامه‌های کاری خود را تغییر داده است.

شایان گفتن است که فهرست مقام‌های حکومتی که به خبر ابتلای آنها به کرونا منتشر شده نشان می‌دهد که «پروتکل‌های ویژه مقامات ارشد نظام» دارای لایه‌های مختلفی است که بالاترین درجه آن به علی خامنه‌ای و سپس حسن روحانی اختصاص دارد.

خامنه‌ای از زمان شیوع کرونا به جز دیداری کوتاه با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، و دیدار اخیرش با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا در ۹ ماه گذشته همه دیدارها و ملاقات‌های خود را لغو کرده است.

تصاویر مراسم مذهبی که خامنه‌ای به صورت تک نفره در آن حضور دارد نشان می‌دهد اعضای خانواده رهبری  نیز در تماس با محدود شده‌اند.

در ادامه این خب آمده است پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران نیز به کورونا مبتلا شده است و در یکی از بیمارستان‌های نظامی تهران بستری شده است.

با شیوع ویروس کورونا در ایران برخی از مقامات و چهره‌های سیاسی شناخته شده نیز به این بیماری مبتلا شدند و بعضی از آنها جان باختند. در ادامه این همه گیری ، کورونا  به سراغ برخی از مقامات و فرماندهان سپاه پاسداران نیز رفت. ناصر شعبانی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و معاون سابق قرارگاه ثارالله تهران نیز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

همچنین پاسدار  خلبان امیر رامخو یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران نیز بر اثر ابتلا به ویروس کورونا مرد. او سابقه حضور در سوریه را نیز داشته است.

یک فرمانده دیگر نیز به نام محمود پلارک بر اثر این بیماری جان داد. فرهاد دبیریان از اعضای سپاه پاسداران ایران نیز بر اثر کرونا در سوریه مرد.