محمدجواد ظریف، با آغاز یک سفر آمریکایی چندین روزه ، راهی نیویورک شد

سخنگوی وزارت خارجه حکومت ایران اعلام کرد که  محمدجواد ظریف برای شرکت در یکی از نشست‌های سالانه سازمان ملل عازم نیویورک شده  و پس از آن، به کشورهای ونزوئلا، نیکاراگوا و بولیوی سفر خواهد کرد. هر سه کشور، که همگی با بحران های شدید داخلی روبرو هستند، از دوستان و همکاران رژیم ایران به شمار می آیند.

سفر به نیویورک پس از آن صورت می گیرد که اعلام شده بود دولت پرزیدنت ترامپ قصد دارد ظریف را نیز در فهرست تحریم ها قرار دهد، ولی پس از چند روز اعلام گردید که چنین قصدی منتفی شده است.

آخرین سفر محمدجواد ظریف به نیویورک سه ماه پیش  بود. او در این سفر گفته بود که شش ماه پیش از آن، با داشتن اختیارات کافی، به هدف دادن پیشنهاد مبادله زندانیان ایرانی و امریکا به آنجا آمده بود، اما به گفته وی، امریکایی‎ها به این پیشنهاد تاکنون پاسخی نداده‎اند.

استیو منوچین، وزیر خزانه داری ایالات متحده، پیشتر گفته بود پرزیدنت ترامپ به او دستور داده است تا پایان هفته محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، را هدف تحریم قرار دهد. ولی این دستور پس از چند روز راکد ماند و عملی نشد.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل ارزیابی کرده بود که علت لغو برنامه تحریم ظریف، آن بوده که دولت واشنگتن ترجیح می دهد یک امکان ادامه تماس با حکومت ایران، به صورت وزیر خارجه آن کشور همچنان برقرار باشد.

2 دیدگاه‌

  1. سید عباس موسوی به عنوان سخنگوی جدید وزارت خارجه به محمدجواد ظریف گفت برو برای شرکت در یکی از نشست‌های سالانه سازمان ملل عازم نیویورک بشو و پس از آن به کشورهای ونزوئلا، نیکاراگوا و بولیوی سفر بکن

  2. ظریف، ای خائن، تویی که افتخارت کمک به غزه و فلسطین می باشد، به هرکجا که سفرکنی فقط هزینه ای است از جان و مال ایرانیان!!

Comments are closed.