محمدجواد ظریف، یکبار دیگر تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران را “تروریسم اقتصادی” خواند

محمدجواد ظریف، یکبار دیگر تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران را “تروریسم اقتصادی” خواند .

ظریف در گفت و گو با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی نیوز گفت : « بارها گفته ام که هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید؛ تلاش کنید احترام بگذارید، شاید جواب بدهد،  تحریم‌ها برای وادار کردن ایران به مذاکره به نتیجه نخواهد رسید».

ظریف در واکنش به سخنان ترامپ رییس جمهوری آمریکا گفت:  رئیس‌جمهوری آمریکا از “جنگ اقتصادی”سخن می‌گوید اما «من نامش را تروریسم اقتصادی می‌گذارم؛ چون مردم عادی را هدف قرار داده است ».

هدف سیاست ایالات متحده امریکا از این تحریم ها این است که حکومت ایران را وادار کند که او دیگر نتواند برای توسعه سلاح های کشتار جمعی، حمایت از گروه ها و شبکه های تروریستی و توسعه فعالیت های نظامی در کشورهای سوریه، یمن، لبنان و عراق کمک کند .

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل فاش ساخت که حکومت ایران هر سال به طرق مختلف میلیون ها دلار پول به دست سازمان تروریستی حزب الله لبنان می رساند.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا،  بارها از رژیم اسلامی دعوت کرده است که با یکدیگر مذاکره کنند اما  علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، گفته بود که مذاکره با دولت فعلی آمریکا “سَم مضاعف است” و گفت و گو با آنان “مطلقا” ممنوع است .

بار دیگر سران حکومت ایران مردم را در برابر آمریکا قرار میدهند در سخنان بیشتر این مقامات مردم اولویت اساسی هستند! و این در حالیست که مردم در فقر و بیکاری و گرانی و مشکلات سیل و زلزله دست و پا می زنند از همه مهمتر حتی رای و نظرشان در جامعه ارزشی ندارد و در بسیاری از موارد آنان را به جرم اینکه اعتراض و یا مخالفتی میکنند چه گروهی باشد و چه انفرادی یا زندانی می شوند و یا اعدام، حکومت ایران از سفره و حق مردم ایران می زند و به گروه های حماس و حشدالشعبی و فاطمیون و حوثی ها کمک های مالی هنگفت می کند .

3 دیدگاه‌

  1. ظریف مثل همه سران جمهوری اسلامی یک فرد دروغگو و فاسد است. اینکه گویا تحریم هیچ اثری در ایران ندارد یکی از همان دروغ‌های بیشرمانه ظریف است زیرا همه میدانند که در همین مدت کوتاهی که تحریم‌ها اعمال شده‌اند رژیم از کمکهای مالی خود به گروه‌های تروریستی نظیر حزب الله و حماس و حوثی ها کاسته. البته رژیمی که ایران را تبدیل به کشوری کرده که تمام مایحتاج مردم باید از چین وارد شود طبیعی است که با کمبود دلار این واردات کم شده و به مردم فشار خواهد اورد.

  2. الان هم که سران رژیم ایران خواستار لغو تحریمها میباشند نه برای این باشد که به فکر ملت ایران میباشند- زهی خیال باطل. بلکه میخواهند دوباره جیبهای پرازدلارخودشان را پرترکرده وهمچنین به فکر آتش افروزی درسایر نقاط دنیا با دادن باج به حزب الله وهزینه کرد ارسال خدمات نظامی وغیره به سوریه ویمن ولبنان وبحرین وسایر نقاط میباشند تا حرفی ویا عملی علیه دولت وملت اسراییل وعربستان سعودی و امارات متحده عربی انجام دهند. دلایل آشکارتر از شمس هم اینست که اگر سران حکومت ایران درفکر نجات ملت ایران بودند هیچ وقت زندانی سیاسی نمیداشتیم- هیچ گرسنه ای درایران نبود- هیچ بیماری بدون دارو ودرمان نمیبود- هیچ ایرانی آزاده ای ویا حتی وکیلی ویا نویسنده ای درزندان بسر نمیبرد- هیچ ایرانی به خارج ازکشور پناهنده نمیشد- هیچ ایرانی بیگناهی اعدام نمی شد و…دراین مدت چهل سال ظلمت مردم زندگی عادی می داشتند که نداشتند.

  3. اصل تروریسم اقتصادی مدتها پیش توسط سپاه پاسداران وسپاه قدس وغیره بر علیه کل ملت ایران درحال انجام بوده است. دروقایع چند سال اخیر نیز با تاراج اموال وپولها وسپرده های ملت ایران دربعضی از بانکها وموسسات مالی واعتباری وصندوقهای سپرده گذاری به سرکردگی سپاه پاسداران و ولی الله سیف و چوپان دروغگو حسن روحانی و صادق آملی لاریجانی و… تماما به یغما رفت ومردم به سودهای مقررشده و اصل پول خود نرسیده اند. آقای ظریف دنبال قاتل نگرد. دنبال مقصر درخارج ازکشورت نگرد. دنبال توطئه گردرآمریکا واسراییل نگرد. یک کمی وحتی با یک چشم ویا حتی بدون عینک هم میتوانی اگر خداوکیلی پسرباباتی وتخم حلالی تروریسم های اقتصادی را فقط وفقط درداخل کشور وحکومت جمهوری اسلامی ایران براحتی پیدا کنی ودوازده میلیون نفری که سرشان رابه همین سادگی با عنوان غیرمجاز همین تکبیرگویان وهمین مجوزداران رسمی از بانک مرکزی کلاه گذاشته اند پیدا کنی. آقای ظریف دوران رنگ کردن ملت به پایان رسیده است.

Comments are closed.