محمد باقری، پیش از برگزاری انتخابات، خواستار توسعه یگان‌های حفاظتی و امنیتی به هدف شناسایی و سرکوب مخالفان نظام شد

محمد باقری ، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح حکومت ایران در همایش تصویری ،  فرماندهان، معاونان، روسا و مدیران نیروی انتظامی  سراسر ایران بر سرکوب و سرعت عمل نیروهای امنیتی ناجا با اشاره به برگزاری انتخابات گفت:  از مهم‌ترین اتفاقات سال ۱۴۰۰ که ماموریت سنگینی برای نیروی انتظامی ایجاد می‌کند، برگزاری انتخابات مهم ۲۸ خرداد است و قطعا نیروی انتظامی از هم‌اکنون برنامه‌ریزی و تجهیز خود را آغاز کرده و مراقبت‌های لازم را برای مقابله با اغتشاشات احتمالی و رویارویی با دشمنان نظام و رهبری  داشته و دارد.

وی تاکید کرد :  ناجا با ماموریت‌های گسترده و متنوع و حضور کم نظیری که در تمام اجزاء و ابعاد کشور از داخل کشور  تا مرزها بایستی با سرعت، تلاش، ابتکار، خلاقیت و … ماموریت‌های سرکوبگر خود را  پیش ببرد.

باقری به تقلید از خامنه ای افزود:  فضای مجازی رهاشده؛ فضای مجازی شکل دهنده جامعه آینده ما است و پلیس فتا مسئولیت سنگینی در این حوزه دارد. متاسفانه ضمن برخوردهای اساسی صورت گرفته در این فضا، همچنان شاهد ارسال و انتشار خبرهای اعتصابات و تظاهرات و تجمع ها ی مخالفان نظام هستیم ، همچنین مسئله فروش سلاح، و فساد اقتصادی و اختلاس و….. را شاهدیم و امیدوارم هر چه زودتر باآنان  برخورد شود.

وی در ادامه افزود:  مسئله دیگر ما در ناجا، ضرورت تلاش برای راه‌اندازی هرچه کامل‌تر یگان‌های حفاظتی دستگاه‌های کشور است و بایستی برابر قانون روز به روز توسعه یابد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:  به دستور رهبری ایجاد امنیت در کشور بسیار ضروری است و باید برای حفظ نظام در تمامی زمینه ها و دستگاهها گسترش یابد.

باقری تاکید کرد که امنیت؛ رکن اساسی نظام و تمام برنامه‌های کشوراست  از این پس باید برنامه ریزی های نیروی انتظامی برای مقابله با اغتشاشات و فساد و … داخلی به گونه‌ای باشد که نظام به خطر نیفتد؛ اهمیت امنیت موضوعی است که بایستی دائما ذکر و یادآوری شود، مانند ماهی که در آب زندگی می‌کند.

خامنه ای پیشتر گفته بود: موضوع امنیت بسیار مهم است، بدون امنیت زندگی روزمره مردم، فعالیت‌های علمی، دانشگاهی، اقتصادی و اداره کشور ممکن نیست، شکل گیری اقتصاد درون زا نیازمند امنیت است و … این نیرو باید به نحوی خود را تجهیز و آماده کند که بتواند امنیت را با شاخص‌هایی که دائما در حال رشد است فراهم کند.

باقری در ادامه تاکید کرد: نیروی انتظامی باید به برای حفظ نظام دامنه امنیت خود را بالا ببرند تا  شاهد خیزش های احتمالی در ایران نباشیم . ناجا باید  در ادامه فعالیت اش باید  تسلط بر بانک‌های اطلاعاتی را گسترش دهد  و از طرفی با اشراف اطلاعاتی بر فعالیت شبکه‌ها و باندها، فرآیند پیش بینی و پیشگیری از خیزش های  احتمالی را در دست بگیرد.