محمد بن سلمان می گوید:به ازای هر بشکه نفت حذف شده ایران ۲ بشکه نفت صادر خواهیم کرد

محمد بن سلمان وعده داده است علی‌رغم کاهش فروش نفت جمهوری اسلامی دولت سعودی به همراه دیگر اعضای اوپک نفت مورد نیاز بازار جهانی را تامین کنند

محمد بن سلمان می گوید عربستان سعودی کاهش تولید نفت جمهوری اسلامی به دلیل تحریم ها را جبران خواهد کرد.

ولیعهد عربستان سعودی که با فشار ایالات متحده برای تنظیم قیمت نفت مواجه است تاکید کرد که دولت سعودی وعده داده است که کاهش نفت جمهوری اسلامی در پی تحریم‌های نفتی پیشرو علیه تهران را جبران کند.

محمد بن سلمان وعده داده است علی‌رغم کاهش فروش نفت جمهوری اسلامی دولت سعودی به همراه دیگر اعضای اوپک نفت مورد نیاز بازار جهانی را تامین کنند.

به گزارش اکونومیک تایمز ولیعهد سعودی در مصاحبه ای گفت که آمریکا درخواست کرده در صورت کاهش نفت ایران عربستان سعودی و دیگر اعضای اوپک این کاهش را جبران کنند

یورونیوز نیز به نقل از محمد بن سلمان می گوید ما به ازای هر بشکه نفت حذف شده ایران ۲ بشکه نفت صادر خواهیم کرد.

شرکت های نفتی نگران این هستند که عربستان سعودی برای جبران نفت ایران سرعت لازم را نداشته باشد و ممکن است که ظرفیت کامل برای پوشش کمبود نفت ایران را نداشته باشد.

این شاهزاده سعودی اذعان کرده است که کشور او در حال حاضر روزانه بیش از ۷ تا ۱۰ میلیون بشکه نفت را پمپاژ میکند.

چیزی نزدیک به رکورد و می‌تواند یک تا سه میلیون بشکه دیگر نیز تولید کند.

تحلیلگران می گویند که میزان ۱۲ میلیون بشکه در روز می‌تواند به سرعت به دست بیاید و یا برای یک مدت طولانی حفظ شود.

محمد بن سلمان خاطرنشان کرد که ایران دلیل افزایش قیمت نفت در ماه گذشته نبود بلکه عمدتاً به دلیل اتفاقاتی بوده که در چین- مکزیک- لیبی – ونزوئلا و آمریکا رخ داده است.

2 دیدگاه‌

  1. برادر محمد بن سلمان شما مطمئنا تو دهنی های درستی به حاکمیت ایران خواهی زد خدا قوت موفق باشید حمله به ایران در راه است جهان به این نتیجه رسیده که ایران را باید با گزینه نظامی تغییر داد وسلام

  2. «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی از شخصیت خودکامه و مستبدی همچون صدام برخوردار است و اسرائیل (یا آمریکا) نباید همه تخم مرغ های خود را در سبد او بچیند.
    رفتارهای غیر قابل پیشبینی او (مانند صدام) همواره میتواند دوستان را به دشمن و دشمنان را به دوست تبدیل کند؛ و حمایت از رفتارهای نامعتارف وی میتواند برای متحدینش بسیار پرهزینه باشد.
    لذا اسرائیل باید تماس هایی با محمد بن نایف آل سعود برقرار کند تا بتواند در ازای بازگشت وی به قدرت (که بسیار محتمل است)، براساس حمایت و کمکهای قبلی به وی، اتحاد استراتژیک خود با عربستان را بر علیه حکومت جمهوری اسلامی حفظ نماید.

Comments are closed.