محمد جواد طریف در مصاحبه تازه، دوباره درباره اسرائیل دروغ می گوید و از توهین روحانی علیه ترامپ دفاع می کند

محمد جواد ظریف از آن چه که “بدرفتاری اسرائیل با فلسطینیان” است سخن گفت  و ادعا کرد که وقوع هولوکاست نمی تواند چنین رفتاری را توجیه کند

وزیر خارجه حکومت ایران در یک مصاحبه دیگر با شبکه های تلویزیونی آمریکایی، به دروغپردازی های خود درباره رژیم ایران ادامه داد و همچنین بی آن که هولوکاست را انکار کند، ادعا کرد که اسرائیل استقلال خود را به خاطر آن به دست آورده است که از دیدگاه او، این امر ظلم به فلسطینیان بوده است.

محمد جواد ظریف در این گفتگو که از شبکه آمریکایی سی بی اس پخش شد، همچنین ایالات متحده را مورد اتهامات زیاد قرار داد و کوشید از حسن روحانی که پرزیدنت ترامپ را “نازی” نامیده بود، دفاع کند.

ظریف، در این مصاحبه از جمله گفت: «وقوع هولوکاست، رفتارهای اسرائیل را در ربودن حق فلسطینی ها و در پیش گرفتن یک سیاست آپارتاید توجیه نمی کند».

یادآوری می شود: در همان حال که علی خامنه ای، و دیگر دست اندرکاران حکومت اسلامی، وقوع هولوکاست را انکار می کنند و کشته شدن شش میلیون نفر یهودی به دست آلمان نازی را “افسانه” می نامند، در همان حال ادعا می کند که برپایی دوبارۀ کشور اسرائیل، اقدام از جانب دولت های اروپایی برای دلجویی از یهودیان مصیبت دیده بوده است

گفتنی است که جنبش تجدید حیات ملی یهودیان، از اواسط قرن نوزدهم، یعنی یک صد سال پیش از وقوع هولوکاست آغاز گردید و در سال ۱۹۱۸ یعنی بیست و یک سال پیش از آغاز جنگ جهانی دوم و وقوع هولوکاست، دولت انگلیس که به عنوان قیم، سرپرستی بخش هایی از خاورمیانه را به دست داشت، موافقت خود را با اجرای بخشی از آرمان ملی یهودیان، به صورت برپایی “خانه یهود” در سرزمین پدری، مورد تائید قرار داد.

از نود سال پیش از جنگ جهانی دوم، ده ها هزار نفر یهودی بازگشت به خانه پدری را آغاز کردند تا کشور مستقل خود را دوباره برپا کنند.

محمد جواد ظریف از آن چه که “بدرفتاری اسرائیل با فلسطینیان” است سخن گفت  و ادعا کرد که وقوع هولوکاست نمی تواند چنین رفتاری را توجیه کند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که گروه های ترور فلسطینی مرتبا اسرائیل را مورد تهاجم قرار می دهند و اسرائیل ناچار است از خود دفاع کند. ترور فلسطینی هزاران زن و مرد و کودک اسرائیلی را کشته است. ولی در حکومت اسلامی ایران، هرکس که مخالفتی با رژیم داشته باشد و یا حقوق ملی و فردی خود را طلب کند، با خطر اعدام و یا مرگ در زیر شکنجه روبرو می باشد.

محمد جواد ظریف سال گذشته در مصاحبه مشابهی ادعا کرده بود که علی خامنه ای هولوکاست را انکار نکرده است – و این در همان حال که سخنان خامنه ای در انکار هولوکاست، هنوز همچنان در وبسایت رسمی او قرار دارد.

وزیر خارجه حکومت ایران، دوباره اسرائیل را به آپارتاید یعنی تفکیک بین نژادها متهم ساخت و این درحالی که اعراب در اسرائیل از حقوق مساوی برخوردار هستند و در همه رشته ها، از ارتش و وزارت خارجه تا پزشکی و استادی دانشگاه سهیم می باشند – و این، حکومت اسلامی ایران است که اقلیت های دینی و قومی و زنان و دگراندیشان را مورد تبعیض قرار می دهد و به مسلمانان اهل تسنن اجازه برپایی مسجد در تهران را نداده است.

گفتنی است که جنبش تجدید حیات ملی یهودیان، از اواسط قرن نوزدهم، یعنی یک صد سال پیش از وقوع هولوکاست آغاز گردید

2 دیدگاه‌

  1. فاشیستهای اسلامی اشغالگر ایران نمی خواهند بفهمند که دولت و ملت اسراییل با وطن پرستی و سعی و کوشش توانسته اند موجودیت خود را حفظ و اسرایل را به یکی از بزرگترین قدرت‌های جهانی تبدیل کنند.
    اینکه دولتهای اروپایی برای دلجویی از یهودیان دولت اسرائیل را تشکیل داده اند، از نوشته های ال احمد مرتجع است. امثال ظریف و آل احمد سرسپردگان گروه های ترور فلسطینی هستند که مفت خوری و آدم کشی ژن ذاتی آنها است.

  2. این مردک نادان نگاهی به خودشون و فراکسیون حکومتی خود کنند بعد زرتو پرت کنند اینها نژاد پرستی را در شیعه به اوج دماغ رساندند خدایی جهان با یه مشت شالاتان روبه روست . اینها دیگه کی هستند یا خدای اسرائیل این ویروسهای خطرناک و نیرنگ باز را از زمین و زمان جارو کن تا نامی به نام جمهوری اسلامی شیادین وجود نداشته باشد .

Comments are closed.