محمد جواد ظریف خطاب به مردم معترض و خشمگین  لبنان:لبنان قوی بمان

محمد جواد ظریف خطاب به مردم معترض و خشمگین  لبنان که خواستار قطع دخالت حکومت ایران و خروج سپاه قدس از این کشور شدند، در توئیتی نوشت: لبنان قوی بمان

ظریف در این پیام  با اشاره به وقوع انفجار در بیروت و ابراز همدردی با مردم آن کشور،‌ نوشت: «ذهن و دعای ما با مردم بزرگ و مقاوم لبنان است».

او در ادامه نوشته است: حکومت ایران همانند همیشه آماده است به هر نحوی که ضروری باشد کمک‌رسانی کند».

 

ظریف در نسخه عربی پیام توئیتری خود نیز نوشت: قلب‌های ما در این فاجعه بزرگ با ملت لبنان است. شهدا مورد رحمت قرار بگیرند؛ ضمن صبر و آرامش برای خانواده قربانیان، مجروحان شفا یابند.

این در حالی که پس از انفجار سهمگین و مرگبار در بیروت، هزاران نفر از مردم خشمگین و عزادار این شهر در اعتراض به فساد و بی‌کفایتی حاکمان لبنان در بیروت تظاهرات کردند و به ساختمان‌های دولتی هجوم بردند.

مردم داغدار و خشمگین لبنان امروز در تظاهرات خود علیه حکومت ایران شعار سردادند و نوشتند: “کمک…؛ ما توسط یک حکومت فاسد و شبه‌نظامیان ایرانی به گروگان گرفته شدیم” و “ایران برود بیرون، بیروت آزاد می‌شود.”

در ادامه این خبر امده است که رژیم ایران بیمارستان صحرایی در بیروت افتتاح کرده است .

جمعیت هلال احمر ایران در گزارشی اعلام کرده است که این سازمان  یک بیمارستان صحرایی در بیروت برای کمک به حادثه دیدگان انفجار اخیر تاسیس کرده است.

سفیر ایران در بیروت در حاشیه افتتاح این مرکز درمانی گفته است: “تا امروز ۴ هواپیما حامل کمک‌های بشردوستانه رژیم  اسلامی ایران برای مردم بیروت وارد لبنان شده است.”

به گفته محمد جلال فیروزنیا “ما شرایط را رصد می‌کنیم و در صورت نیاز، آمادگی این را داریم محموله‌های بیشتری را بفرستیم”.

عالیرتبه‌ترین مقام ایران در لبنان افزود: “ایران در عملیات بازسازی بیروت بعد از انفجار فاجعه آمیز، مشارکت فعالی خواهد داشت.”

حکومت ایران در حالی این کمک های بشردوستانه را به بیروت ارسال می کند که هنوز زلزله زدگان سرپل ذهاب در استان کرمانشاه هنوز در کانکس زندگی می کنند و آمار خودکشی و بیکاری در بین آنان در اثر فقر و گرسنگی بیداد می کند.