محمد جواد ظریف در نیویورک، از جمله با وزیران خارجه دانمارک و فرانسه دیدار و گفتگو کرد

محمد جواد ظریف ، وزیر خارجه حکومت ایران با یپه کوفود، وزیر خارجه دانمارک  وژان ایو لو دریان، وزیر خارجه فرانسه در سازمان ملل متحد در نیویورک با هدف مسائل دوجانبه ، برجام و موضوعات منطقه ای و بین المللی دیدار و گفتگو کرد.

محمد جواد ظریف علاوه بر این دیدار با وزیر خارجه عمان و همچنین رئیس صلیب سرخ جهان و تعدادی از صاحب نظران سیاسی ، در مصاحبه با چند رسانه بین المللی، حضور پیدا کرد و  به سوالات آنها پاسخ داد.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در مصاحبه با شبکه “سی‌بی‌اس” در پاسخ به این سووال آیا  ایران برای نشان دادن حسن نیت خود تعدادی از زندانیان آمریکایی در ایران را آزاد می کند؟ گفت: آیا بهتر نیست که ایالات متحده برای نشان دادن حسن نیست خود دانشمند ایرانی را که فقط به این دلیل که به وی روادید داده شده و بدون هیچگونه اتهامی در زندان این کشور در بازداشت به سر می برد، آزاد کند؟

محمد جواد ظریف  افزود: ویزای دانشمند ایرانی دکتر سلیمانی  استاد زیست شناسی که متخصص علوم نظامی نیست در حالی که به سمت آمریکا در حال پرواز بوده ابطال شده است. وی یک دانشمند است ودر حال کار روی ژن های بازآفرینی بوده است  وی از سال گذشته در بازداشت به سر می‌برد. چرا آنها او را به عنوان حسن نیت آزاد نمی‌کنند تا دست کم بتواند به مزار مادرش که به تازگی فوت شده برود؟

پروفسور مسعود سلیمانی سال گذشته میلادی در جریان سفرش به آمریکا به اتهام خرید ، جمع آوری و خروج پنج ویال هورمون رشد بسته بندی شده  بدون اطلاع به مقامات فرودگاهی از سوی پلیس این کشور در فرودگاه شیکاگو دستگیر شده است.

ظریف گفته است : مسعود سلیمانی حدود ۱۱ ماه است که بدون برگزاری جلسه رسمی دادگاه و بدون اعلام جرم مشخصی از طرف دادستانی ایالات متحده در بازداشت به سر می‌برد.

محمد جواد ظریف در  سالروز آغاز جنگ هشت ساله ایران با عراق در صفحه توئیتر خود نوشته است : ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ برای ایرانیان روز تلخی است زیرا یادآور جنگ ایران با عراق است. منطقه ما از آن زمان تاکنون همواره در آشوب بوده است.